"Rzeczpospolita babska" na deskach CSK. Znani politycy,...

  "Rzeczpospolita babska" na deskach CSK. Znani politycy, lekarze, prawnicy, przedsiębiorcy wcielili się w aktorów (DUŻO ZDJĘĆ)

  Zdjęcie autora materiału

  Gabriela Bogaczyk

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  "Rzeczpospolita babska" na deskach CSK. Znani politycy, lekarze, prawnicy, przedsiębiorcy wcielili się w aktorów (DUŻO ZDJĘĆ)
  1/84
  przejdź do galerii

  ©Paweł Bielawski

  Póki co, udało się zebrać ponad 100 tys. złotych ze sprzedaży samych biletów. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na rzecz kliniki hematoonkologii SPSK1. Drugi spektakl odbędzie się jeszcze 6 grudnia, w czwartek.
  Teresa Misiuk - lubelski kurator oświaty, dyrektor SPSK1 Adam Borowicz, Jacek Sobczak - były wicemarszałek województwa, prof. Andrzej Czernikiewicz - psychiatra, Anna Augustyniak - była sekretarz województwa lubelskiego, kanclerz WSSP - Henryk Stefanek. To tylko niektóre znane nazwiska z Lublina, które wystąpiły w środę wieczorem w charytatywnym spektaklu. W sumie przez scenę przewinęło się sto osób, wśród nich znani lubelscy przedsiębiorcy, politycy, profesorowie, prawnicy, lekarze, przedstawiciele wielu instytucji, firm i profesji.

  - Jest to grupa fantastycznych osób, które od siedmiu lat działają pod szyldem Lubelska Akcja Charytatywna „Znani, a nieznani" organizują w tym roku dwa spektakle pod znamiennym tytułem „Rzeczpospolita babska". Wszyscy oni jednoczą siły i wystawiają dwa spektakle - łącznie dla dwóch tysięcy widzów - wyjaśnia Anna Guzowska, rzecznik SPSK1.

  Za scenariusz odpowiada prof. Zofia Bernatowicz, a muzykę skomponowali Tomasz Momot i Natalia Wilk. Charytatywny spektakl odbędzie się jeszcze 6 grudnia w czwartek. Początek o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
  Wejściówki można kupić od 20 złotych w górę za pomocą internetowej platformy sprzedaży biletów - Biletyna.pl.

  - Dochód z biletów, a także środki zebrane z dwóch aukcji zostaną przeznaczone dla Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Białaczki, działającego w klinice hematoonkologii i transplantacji szpiku SPSK 1 - wyjaśnia rzeczniczka szpitala przy ul. Staszica.


  Póki co, ze sprzedaży samych biletów na spektakl udało się zebrać ok. 100 tys. złotych. Ale to jeszcze nie koniec akcji.

  17 grudnia odbędzie się jeszcze uroczysta kolacja w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich. - Będzie ona połączona z aukcją dzieł sztuki, biżuteriii itd. Wieczór uświetni koncert kolęd w wykonaniu Piotra Cugowskiego oraz występ kabaretu Smile - zaprasza Kazimierz Gajek, właściciel Dworu Anna.

  Spektakle charytatywne odbywają się od pięciu lat, a pozyskane fundusze są przeznaczane na konkretne cele. W sumie udało się im już zebrać ponad 300 tys. zł. W zeszłych latach dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony był m.in na hospicjum Małego Księcia czy Dom Pomocy Społecznej Kalina.

  -------------
  Sylwester w Lublinie. Znamy szczegóły miejskiej imprezy


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Haha

  Kama (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Haha

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Rzeczpospolita babska" na deskach CSK

  06.12 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Byliźmy, widzieliźmy - BYŁO SUPER. Ogromne brawa i uznanie dla organizatorów i wykonawców :)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo