S17 Lublin-Warszawa. Kolejne 30 kilometrów ekspresówki do stolicy lada chwila do otwarcia

Artur JurkowskiZaktualizowano 
W tym tygodniu ma być otwarty odcinek S17 od węzła Ryki Północ do obwodnicy Garwolina
W tym tygodniu ma być otwarty odcinek S17 od węzła Ryki Północ do obwodnicy Garwolina Małgorzata Genca
Kierowcy w najbliższych dniach wjadą na S17 na odcinku od węzła Ryki Północ do początku obwodnicy Garwolina. To ok. 30 kilometrów trasy ekspresowej.

„W pierwszym tygodniu lipca udostępnimy kierowcom kolejne 30 km ekspresowej „siedemnastki” od obwodnicy Garwolina aż do Ryk - zapowiada GDDKiA na swoim facebooku. Trwają ostatnie czynności związane z dopuszczeniem tej trasy do użytkowania.

Inwestycja jest podzielona na dwie części. Obie wykonuje spółka Budimex. Łącznie odcinki mają długość 25,2 km.

Droga ma dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu. Nawierzchnia trasy głównej jest wykonana z betonu, ale na mostach, wiaduktach czy łącznicach użyto mieszanek bitumicznych. Kierowcy jadący drogą będą mogli bez problemu odróżnić z jakiego materiału wykonano nawierzchnię: fragmenty betonowe są jaśniejsze.

S17. Jak powstaje odcinek od Garwolina do węzła Lubelska. Zo...

Budimex do wykonania jezdni zużył ok. 150 tysięcy metrów sześciennych betonu oraz ok. 160 tysięcy ton masy bitumicznej.

Koszt prac budowlanych na obu odcinkach to ponad 620 mln zł.

- Ale oprócz robót budowlanych niezbędne było też m.in. przeprowadzenie prac archeologicznych czy sfinansowanie wykupu terenów Łączny koszt powstania obu odcinków to ok. 840 mln zł - przypomina Krzysztof Nalewajko z GDDKiA.

Budowa S17 na odcinku od węzła Kurów Zachód do węzła Lubelska ma kosztować prawie 3,2 mld zł. To łączny koszt uwzględniający m.in. odszkodowania za przejęcia terenów. Same roboty drogowe pochłoną 2,4 mld zł. Powstanie ok. 95 km trasy ekspresowej.

W połowie czerwca otworzony został dla ruchu ok. 15 km odcinek ekspresówki od węzła Kurów Zachód do Skrudek.

- Pod koniec wakacji planujemy połączyć odcinki S17 przed i za Rykami dzięki czemu 140-kilometrową trasę pokonamy w 70 minut - opisuje GDDKiA na facebooku.

140 km, o których informuje GDDKiA, to odcinek od obwodnicy Piask do obwodnicy Garwolina.

Masz to na prawie jazdy? Możesz mieć kłopoty przy kontroli d...

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-02T15:20:57 02:00, kuba:

To jest efekt rządów PO-PSL. Jakie drogi zaczęto budować za rządów PiS?

2019-07-02T15:44:40 02:00, zwolennik parti PIS:

Drogi mnie nie interesują, mnie interesuje 500 bo to kasa dla mnie. A tylko od PIS dostałem pieniądze, więc zawsze będę głosował na PIS.

2019-07-03T12:57:25 02:00, Jlllll:

DURNIU! DZIŚ BIERZESZ 500 ZGODA. JUTRO TEN RZAD CI TO ODBIERZE Z NAWIĄZKĄ!! BUDŻET MUSI PIERDYNKAC NIEMA NATO SIŁY!! ALE TACY JAK TY PROŚCI LUDZIE KTÓRZY NIE UMIEJĄ LICZYĆ NIE MAJA WYOBRAŹNI, ŁAPIĄ SIE NA TE POPULISTYCZNE CHASELKA. TO SIE SKOŃCZY TAK JAK W GRECJI!! KWESTIA CZASU. ŻAL MI ŻE WIĘKSZOŚC SPOLECZENSTWA TO TACY LUDZIE.....

ortografia się kłania wyborco PO !!!

a
aaa

dzisiaj o 15:30 podobno otwierają

J
Jarek K
2019-07-02T15:20:57 02:00, kuba:

To jest efekt rządów PO-PSL. Jakie drogi zaczęto budować za rządów PiS?

Za rządów PiS jakie drugi? ŻADNE! Ci cwaniacy niczego nie zrobili dobrego.. Ale mają tą swoją TVP w której wciąż trabia jak to jest dobrze! Ha ha. Ciągle niszczą opozycję. Każdego dnia, są klamliwe opowieści pełne nienawiści wobec polityków opozycji...

J
Jlllll
2019-07-02T15:20:57 02:00, kuba:

To jest efekt rządów PO-PSL. Jakie drogi zaczęto budować za rządów PiS?

2019-07-02T15:44:40 02:00, zwolennik parti PIS:

Drogi mnie nie interesują, mnie interesuje 500 bo to kasa dla mnie. A tylko od PIS dostałem pieniądze, więc zawsze będę głosował na PIS.

DURNIU! DZIŚ BIERZESZ 500 ZGODA. JUTRO TEN RZAD CI TO ODBIERZE Z NAWIĄZKĄ!! BUDŻET MUSI PIERDYNKAC NIEMA NATO SIŁY!! ALE TACY JAK TY PROŚCI LUDZIE KTÓRZY NIE UMIEJĄ LICZYĆ NIE MAJA WYOBRAŹNI, ŁAPIĄ SIE NA TE POPULISTYCZNE CHASELKA. TO SIE SKOŃCZY TAK JAK W GRECJI!! KWESTIA CZASU. ŻAL MI ŻE WIĘKSZOŚC SPOLECZENSTWA TO TACY LUDZIE.....

G
Gość
2019-07-02T17:41:27 02:00, Gość:

heheheh a w Kołbieli wszyscy staną na godzinę hahhahaha

2019-07-02T18:18:16 02:00, Gość:

Jeżdżę regularnie przez Kołbiel. Od początku remontu nie stoję w korku.

2019-07-02T19:38:05 02:00, Gość:

Część ruchu jest na Nadwiślance.

Niestety.

Nie lubię tej trasy. Za dużo zabudowanego i kiepska jakość nawierzchni.

G
Gość

Jechałem ta droga kilkakrotnie w ciągu ostatnich dni, z otwarciem to pewnie czekają na premiera jak wróci z Brukseli. Na drodze się nic nie dzieje, chodzą ludzie z grabkami i miotłami, a wczoraj montowali uchwyty do barier na przejazdach.

G
Gość
2019-07-02T21:26:09 02:00, Gość:

Czytajcie że zrozumieniem 140 KM w 70 minut to ile auto musi jechać ?

130

D
Damian
2019-07-02T21:26:09 02:00, Gość:

Czytajcie że zrozumieniem 140 KM w 70 minut to ile auto musi jechać ?

140/70*60=120km/h

D
Damian
2019-07-02T15:20:57 02:00, kuba:

To jest efekt rządów PO-PSL. Jakie drogi zaczęto budować za rządów PiS?

2019-07-02T15:44:40 02:00, zwolennik parti PIS:

Drogi mnie nie interesują, mnie interesuje 500 bo to kasa dla mnie. A tylko od PIS dostałem pieniądze, więc zawsze będę głosował na PIS.

Jak tak dalej pójdzie i więcej osób będzie tak myśleć, wkrótce 500 będzie warte 50

G
Gość

Czytajcie że zrozumieniem 140 KM w 70 minut to ile auto musi jechać ?

k
kali

wali mnie to ,do solycy nie jezdze

G
Gość
2019-07-02T17:41:27 02:00, Gość:

heheheh a w Kołbieli wszyscy staną na godzinę hahhahaha

2019-07-02T18:18:16 02:00, Gość:

Jeżdżę regularnie przez Kołbiel. Od początku remontu nie stoję w korku.

Część ruchu jest na Nadwiślance.

Niestety.

G
Gość
2019-07-02T17:41:27 02:00, Gość:

heheheh a w Kołbieli wszyscy staną na godzinę hahhahaha

Jeżdżę regularnie przez Kołbiel. Od początku remontu nie stoję w korku.

G
Gość

heheheh a w Kołbieli wszyscy staną na godzinę hahhahaha

G
Gosc
2019-07-02T15:20:57 02:00, kuba:

To jest efekt rządów PO-PSL. Jakie drogi zaczęto budować za rządów PiS?

Ale te drogi miały być gotowe na ME-2012

Dodaj ogłoszenie