SAMORZĄDOWIEC LUBELSZCZYZNY. Oceń rządy włodarzy i radnych w kończącej się kadencji samorządu

Akcja specjalna OCENIAMY WŁADZE
Udostępnij:
Jak rządził prezydent, burmistrz, wójt lub starosta Twojego miasta, gminy czy powiatu? Który radny był najaktywniejszy i najskuteczniejszy? Głosuj na samorządowców w wielkim plebiscycie.

Znamy już termin wyborów samorządowych. 21 października wybierzemy nowe, lokalne władze. Jednak wcześniej warto ocenić dokonania samorządowców, którzy przez ostatnie cztery lata sprawowali rządy w naszych małych ojczyznach.

Rozpoczynamy wielki plebiscyt Samorządowiec Lubelszczyzny - Oceniamy Władze, w którym można głosować na każdego radnego i każdego włodarza z naszego województwa, oceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nasza akcja redakcyjna będzie przy okazji dobrym sprawdzianem popularności i aktywności dla lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami oraz doskonałą szansą na zaprezentowanie ich dokonań i sukcesów.

Zobacz aktualne wyniki i instrukcję głosowania na WŁODARZY:

Kliknij i wybierz kategorię:

Prezydenci
Burmistrzowie
Wójtowie
Starostowie Powiatów

Zobacz aktualne wyniki i instrukcję głosowania na RADNYCH:

Kliknij i wybierz miasto, powiat lub sejmik województwa:

LublinChełm
Biała PodlaskaZamość
bialski biłgorajski chełmski
hrubieszowski janowski krasnostawski
kraśnicki lubartowski lubelski
łęczyński łukowski opolski
parczewski puławski radzyński
rycki świdnicki tomaszowski
włodawski zamojski
Sejmik Województwa Lubelskiego

- Zachęcamy Państwa do udziału w naszym plebiscycie. To świetna okazja, by wyrazić swoją opinię na temat samorządowców, którzy przez ostatnie cztery lata sprawowali władzę w województwie lubelskim decydując o losie naszych miast i wsi. Możecie okazać im swoją wdzięczność i podziękować za ich pracę, jeśli uważacie, że pracowali ciężko i uczciwie, albo wręcz przeciwnie - wyrazić swoją krytykę, bo waszym zdaniem nie wykazali się niczym szczególnym i nie zasługują na pochwałę - podkreśla Sylwia Szewc-Koryszko, redaktor naczelna „Kuriera Lubelskiego”. - To Wam, nasi Czytelnicy oddajemy głos - sami oceńcie lokalne władze.

Oceniamy włodarzy

W wielkim plebiscycie samorządowym można głosować na każdego z włodarzy, czyli prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa. Głosy można oddawać na TAK lub na NIE wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Różnica głosów pozytywnych i negatywnych będzie stanowić wynik, jaki otrzymał dany samorządowiec. To właśnie na podstawie tego wyniku tworzony będzie ranking wojewódzki, który wyłoni najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii. Na nich czekają zaś zaszczytne tytuły i prezentacje w Kurierze Lubelskim, w wydaniu papierowym i internetowym.

Radny na Medal w każdej radzie gminy, miasta i powiatu

Głosy będzie można oddawać także na radnych wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. W naszej akcji chcemy docenić tych, którzy w mijającej kadencji zdaniem lokalnych społeczności byli najaktywniejsi i najskuteczniejsi. W każdej radzie każdej gminy, miasta, powiatu oraz wśród radnych sejmiku województwa głosami mieszkańców woj.lubelskiego zostanie przyznany tytuł RADNY NA MEDAL.

Wielka Gala Samorządowa na zakończenie kadencji

Pod koniec września wszyscy laureaci plebiscytu zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie akcji - Wielką Galę Samorządową, podczas której uhonorowani zostaną medalami województwa lubelskiego i dyplomami. Trzej prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starości, którzy uzyskają najwyższą ocenę, otrzymają piękne statuetki Samorządowiec Lubelszczyzny.

Specjalny dodatek do gazety

Po uroczystej gali do całego nakładu "Kuriera Lubelskiego" zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy wszystkich laureatów plebiscytu. Na łamach dodatku znajdzie się także obszerna relacja z uroczystej gali plebiscytu.

Na stronach dodatku zamieścimy całostronicowe rozmowy ze zwycięzcami wśród włodarzy (prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów). Laureatom drugich i trzecich miejsc poświęcimy pół strony w dodatku. O mijającej kadencji i planach na nową -w rozmowach na stronach dodatku będą mogli opowiedzieć trzej najlepiej oceniani radni rad Białej Podlaskiej, Chełma, Lublin i Zamościa, a także sejmiku województwa. Na kolejnych stronach dodatku zaprezentujemy Radnych na Medal z rad każdej gminy, miasta i powiatu na Lubelszczyźnie. Wymienimy także radnych, którzy zajmą drugie i trzecie miejsca w rankingach.

Wyjątkowa nagroda dla najlepszych samorządowców

Wszyscy laureaci naszego plebiscytu otrzymają także wyjątkową nagrodę, szczególnie cenną w dzisiejszych czasach. Będzie nią zaproszenie do wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu dla samorządowców, które będzie poświęcone prowadzenia profilu (fanpage’a) polityka samorządowca w serwisie Facebook oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w kampanii przed wyborami samorządowymi.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione konkretne przykłady i dobre praktyki, które będzie można zastosować we własnej działalności. Nabyta wiedza pozwoli bardzo efektywnie wykorzystywać najnowocześniejszy, a jednocześnie ogromnie dziś ważny kanał komunikacji z wyborcami.

Ważne terminy

  • Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 24 sierpnia o godz. 12.00 i będzie trwać do czwartku, 13 września do godz. 20.
  • Uroczysta gala i rozdanie nagród odbędzie się 28 września
  • Dodatek prezentujący laureatów plebiscytu zostanie dołączony do "Kuriera Lubelskiego" w czwartek, 4 października.

Informacji udziela Edyta Pytka
tel. 503 138 594
e-mail: [email protected]

ZOBACZ TEŻ: Pracowali czy lenili się? Czas ocenić samorządowców!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski