Scena Młodych 2016: Nagrody dla młodych teatrów

  Scena Młodych 2016: Nagrody dla młodych teatrów

  Andrzej Z. Kowalczyk

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Scena Młodych 2016: Nagrody dla młodych teatrów
  1/3
  przejdź do galerii
  W minionym tygodniu przez trzy dni, od środy do piątku, lubelskim Centrum Kultury władał teatr. Działo się tak za sprawą przeglądu młodzieżowych teatrów i kabaretów „Młody Teatr” odbywającego się w ramach 38. edycji Sceny Młodych.
  W tym roku do przeglądu zgłoszono wyjątkowo dużo, bo aż 26 prezentacji scenicznych, przygotowanych przez zespoły z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, domów kultury oraz placówek wychowawczych, które zaprezentowały zróżnicowany repertuar; od klasyki poczynając, poprzez literaturę współczesną, po realizacje w pełni autorskie. Jurorzy – Bartłomiej Miernik, Mateusz Nowak i Łukasz Witt-Michałowski – przyznali dwie równorzędne pierwsze nagrody.
  Otrzymali je: Teatr NERO z Gminnego Ośrodka Kultury w Trawnikach za konsekwentne wykorzystanie formy czarnego teatru w spektaklu „Szafa” w reżyserii Arkadiusza Jurka oraz Teatr KONTAKT z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie za zaprezentowanie nieoczywistych środków wyrazu w opowiadanej historii w spektaklu „Pani M.” w reżyserii Sebastiana Jakimiuka.

  Drugie nagrody przypadły Teatrowi NO TO CO z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz Teatrowi Satyry ZIELONA MRÓWA z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie, a nagrody trzecie trafiły do Teatru AMATORZY z Bursy Szkolnej nr 5 w Lublinie oraz Teatru BEZ DIDASKALIÓW z Gimnazjum nr 9 w Lublinie. Zaś wyróżnienia otrzymały teatry: ABRA-KADABRA z Zespołu Szkół w Księżomierzu, PUK-PUK z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku i KROPKA PO PROSTU z IX LO w Lublinie. Jurorzy przyznali też trzy nagrody oraz cztery wyróżnienia indywidualne.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratulacje

  Tomek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Poziom wybitny!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo