Jakub Niechciał
Ante Rebić
Ante Rebić MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Po dwóch bramkach Ante Rebicia i jednej Theo Hernandeza AC Milan pokonał 3:2 Udinese w niedzielnym meczu 20. kolejki włoskiej Serie A. Kolegom nie pomógł Krzysztof Piątek, który przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Kibice na San Siro przeżyli w niedzielę prawdziwą huśtawkę nastrojów, bo w niedzielę jako pierwsi bramkę zdobyli goście. Już w 6. minucie Gianluigiego Donnarummę pokonał Jens Stryger Larsen. Rossoneri wyrównali dopiero po przerwie, za sprawą wprowadzonego na boisko (za Giacomo Bonaventurę) Rebicia...

... a następnie wyszli na prowadzenie (Hernandez). Pięć minut przed końcem wyrównał jednak Kevin Lasagna i wydawało się, że mecz zakończy się remisem. W doliczonym czasie gry do siatki po raz drugi trafił jednak Rebić.

W ataku Milanu po raz kolejny wyszli Zlatan Ibrahimović i Rafael Leao, żadnemu z nich nie udało się jednak zdobyć bramki, a Szwed zobaczył jeszcze żółtą kartkę. Krzysztof Piątek przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Podobnie jak Łukasz Teodorczyk w Udinese.

Podopieczni Stefano Pioliego zajmują po tym zwycięstwie ósme miejsce w tabeli ze zdobytymi 28 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Brescią Calcio.

AC Milan ma duże kłopoty finansowe i może sprzedać kilku piłkarzy, w tym Krzysztofa Piątka