Prawie 12 mld zł przychodów odnotowały trzy największe firmy w regionie w 2015 r. Najbardziej znaczące przedsiębiorstwa nagrodziliśmy podczas gali „Setki Kuriera”
Największe przychody, zysk, inwestycje, eksport i liczba pracowników. Podczas czwartkowej gali redakcja Kuriera Lubelskiego doceniła najlepszych pracodawców z województwa.

Podczas uroczystego spotkania w Lubelskim Centrum Konferencyjnym statuetki „Setki Kuriera” otrzymały trzy przedsiębiorstwa o największych przychodach w regionie. Pierwsze miejsce pod tym względem, już czwarty rok z rzędu, zajęła PGE Dystrybucja S.A.

- Jestem przekonany, że to dzięki konsekwentnie realizowanym inwestycjom i projektom podnoszącym niezawodność sieci oraz gwarantującym stabilne dostawy energii elektrycznej do odbiorców możemy być kolejny raz liderem rankingu. Dobra pozycja firmy to także zasługa jej pracowników. Na sukces naszej spółki pracują codziennie kompetentni i oddani fachowcy - powiedział Grzegorz Dolecki, wiceprezes zarządu PGE Dystrybucja S.A.

Kolejne miejsca na podium zajęły Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. i Emperia Holding S.A. Cała trójka odnotowała w 2015 r. wzrost dochodów.

PGE Dystrybucja zalicza się też do największych inwestorów, pracodawców i firm z największym zyskiem w regionie. Wśród eksporterów dominują puławskie Azoty. PHUT Transhurt Sp. z o.o., właściciel Galerii Olimp, znalazł się w czołówce firm z największym zyskiem wśród przedsiębiorstw zatrudniających do 50 pracowników. W gronie firm zatrudniających do 250 pracowników pierwsze miejsce zajmuje elektrownia Megatem EC-Lublin.

Najciekawsze firmy nagrodziła też kapituła Kuriera Lubelskiego. Za Wizytówkę Regionu eksperci uznali Agram S.A., w kategorii Innowacje docenili firmę informatyczną Infinite Sp. z o.o., a za najlepszy pomysł na biznes członkowie kapituły nagrodzili producenta odzieży dla motocyklistów - Shima z Puław.

Gościem naszej debaty był Janusz Steinhoff, wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka. Podsumował 27 lat transformacji. - To jeden z najlepszych okresów w historii Polski. To zasługa naszych przedsiębiorców, ich talentów, pracowitości i determinacji - powiedział były wicepremier.

Noc Kultury 2016 w Lublinie (ZDJĘCIA, WIDEO, RELACJA)

Noc Kultury 2016. Ulica Kowalska czyli RetroMania [ZDJĘCIA, WIDEO]

Noc Kultury 2016. Pokaz fire show [ZDJĘCIA, WIDEO]

The Cranberries w Lublinie: Publiczność dopisała (ZDJĘCIA)

4. PKO Półmaraton Solidarności z rekordem frekwencji. Najlepsi znów Kenijczycy (ZDJĘCIA, WIDEO)

Dzień otwarty w lubelskim schronisku (ZDJĘCIA)