- Czekamy w blokach startowych. Jesteśmy w pełnej gotowości. Ale bezpieczeństwo przede wszystkim – podkreśla Agata Patoleta, kierownik referatu ds. promocji turystycznej w Kancelarii Prezydenta Lublina.
„Sezon Lublin” to cykl wydarzeń – bezpłatnych – dla mieszkańców i turystów. Od ośmiu lat inauguruje lubelski sezon turystyczny. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 r.
W tym roku zaplanowano, że odbędzie się w dniach 25 kwietnia – 3 maja.
– Przygotowaliśmy około 100 imprez, a uwzględniając ich powtórzenia, jest ich blisko 300. Termin zawsze obejmuje długi majowy weekend, aby z oferty mogła skorzystać jak największa liczba zainteresowanych, zarówno mieszkańców Lublina jak i osób spoza miasta
– tłumaczy Patoleta.
W tym roku „Sezon Lublin” się nie odbędzie. Przynajmniej w zaplanowanym terminie, czyli na przełomie kwietnia i maja. Powód? Epidemia koronawirusa. - W obecnej sytuacji niezasadne byłoby zachęcanie do podróżowania, do odwiedzania Lublina. Nie wiemy też jak w najbliższych tygodniach będzie się zmieniać sytuacja, jakie będą obwiązywać ograniczenia w gromadzeniu się, podróżowaniu – tłumaczy Patoleta.
Termin „Sezonu Lublin” został na razie przesunięty na lipiec. Kiedy dokładnie miałby się odbyć? To nie zostało sprecyzowane.
– Cały czas sprawdzamy jak wygląda sytuacja epidemiologiczna. Na zorganizowanie samej kampanii informacyjnej, na zapisy chętnych do udziału w wydarzeniach potrzebujemy około miesiąca. Ale - jak powtarzam - najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo uczestników oraz organizatorów poszczególnych wydarzeń – wyjaśnia Patoleta. I przyznaje, że jeśli w lipcu dalej będzie obowiązywał stan epidemii, to akcja zostanie przesunięta.
– Na próbę rozstrzygnięcia o ostatecznym terminie ciągle jest za wcześnie.
Tematem przewodnim tegorocznego „Sezonu Lublin” będzie pięć rocznic. Przede wszystkim: 100 rocznica urodzin i 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. – Będą spacery po miejscach związanych ze św. Janem Pawłem II, wykłady, warsztaty. Nie zabraknie papieskich kremówek, ale też papieskiego piernika – zapowiada Patoleta.
Trzecia rocznica to 40-lecie wydarzeń Lubelskiego Lipca’80, czwarta – 30-lecie pierwszych wolnych po II wojnie wyborów samorządowych. – Nie zapominamy też o 90 rocznicy otworzenia Uczelni Mędrców Lublina - Jeszywas Chachmej – dodaje Patoleta.
- 7 mln zł dla szpitali: Na maski, kombinezony, fartuchy
- Samochody, łóżka i pieniądze na walkę z koronawirusem
- Pierwszy ozdrowieniec oddał swoje osocze w Lublinie
- Lublin i Świdnik w maskach. Mieszkańcy stosują się do nakazu
- Ozdrowieniec: „Najważniejsza jest potężna wola przetrwania"
- Jeden procent szansą na zastrzyk pieniędzy dla szpitali
Czy technologie niszczą psychikę dzieci?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?