Siarka Tarnobrzeg – Start Lublin. Kanonada w Tarnobrzegu. Nieudana pogoń Startu

Daniel Harasim
Jakub Hereta/archiwum
Po bardzo emocjonującym meczu w Tarnobrzegu koszykarze Startu Lublin przegrali z miejscową Siarką 73:85.

Podopieczni Pawła Turkiewicza dobrze zaczęli spotkanie i w początkowych minutach wypracowali nawet dziesięciopunktowe prowadzenie. Spora w tym zasługa Roba Poole'a, który świetnie czuł się na obwodzie i w krótkim czasie rzucił trzy trójki. W drugiej fazie tej części Siarka zaczęła jednak odrabiać straty i z końcem kwarty lublinianie prowadzili już tylko jednym punktem.

W drugiej i trzeciej kwarcie Start przeżył załamanie formy, które zadecydowało o ostatecznym wyniku spotkania. Goście z Lublina popełniali dużo błędów w obronie, a Siarka brutalnie to wykorzystywała. Tarnobrzeżanie drugą kwartę zakończyli z imponującym jak na siebie wynikiem 32 punktów (przy 18 Startu), trzecią skończyli z kolejną przewagę pięciu oczek i przyjezdni byli na straconej pozycji. Przyjezdni momentami tracili już ponad 20 punktów i powoli mogli zacząć godzić się z porażką.

Mimo to bardzo ambitnie podeszli do ostatniego etapu meczu i pokazali charakter wygrywając 17:11. Trojan i spółka przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się nawet o wygraną. Rozkojarzenie w końcowych czterech minutach pozwoliło jednak Siarce na trafienie kolejnych ośmiu oczek. Dzięki temu gospodarze trzymali dystans i nie pozwolili rywalowi na skuteczną pogoń za zwycięstwem.

Siarka Tarnobrzeg – Start Lublin 85:73 (18:19, 32:18, 24:19, 11:17)
Siarka: Wall 19, Zalewski 15, Bell 12, Harris 11, Robbins 10, Patoka 10, Pandura 6, Strzelecki 2.
Start: Chumakov 15, Kellogg 12, Poole 12, Ciechociński 10, Czujkowski 8, Małecki 8, Grzeliński 4, Salamonik 2, Trojan 2.