Siatkarze Avii Świdnik pokonali bez straty seta Legię Warszawa. Zobacz zdjęcia

szupti
Siatkarze MKS Avii Świdnik odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka w 8. kolejce Tauron 1. Ligi pokonali u siebie Legię Warszawa 3:0.

Zespół ze Świdnika bardzo dobrze spisuje się w pierwszej części sezonu na zapleczu PlusLigi. Avia na osiem rozegranych spotkań wygrała sześć i dzięki temu plasuje się w czołówce ligowej tabeli. Team trenera Witolda Chwastyniaka był faworytem sobotniej potyczki z Legią i znakomicie wywiązał się z tego zadania.

Świdniczanie jak przystało na faworyta bardzo dobrze weszli w mecz z warszawianami, odskakując w pierwszej partiii na trzy oczka (10:7). Ekipa ze stolicy próbowała utrzymać kontakt z godpodarzami (14:17), jednak nie była w stanie dogonić Avii. Do końca premierowej odsłony warunki gry dyktowali miejscowi, którzy ostatetcznie wygrali tę część gry 25:19, obejmując prowadzenie w tym starciu 1:0. Ostatni punkt dla świdnickiej drużyny zdobył w pierwszym secie Maciej Walczak.

Druga odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt (7:7, 11:11), ale od tego czasy cztery oczka z rzędu zdobyli świdniczanie, którzy wygrywali 15:11. Od stanu 17:12 dla gospodarzy coś zacięło się w zespole trenera Witolda Chwastyniaka i Legia w końcówce tego seta złapała kontakt z Avią (21:22). Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z lotniczego miasta, która po błędzie w ataku Piotra Szlęzaka.wygrała tę partię 25:22.

W trzecim secie Avia zbudowała sobie na początku niewielką zaliczkę (5:3), ale Legia szybko wróciła do gry, odskakując na cztery oczka (12:8, 15:11). Świdniczanie odrobili jednak straty i w końcówce zaczęli przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę (21:19). Ostatecznie gospodarze wygrali trzecią odsłonę 25:23 i cały mecz 3:0.

MVP spotkania został wybrany zawodnik Avii Mateusz Rećko, zdobywca 20 punktów dla świdniczan.

MKS Avia Świdnik – Legia Warszawa 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)

Avia: Guz (libero), Łysikowski, Walawender, Kosiba 16, Siwicki 5, Walczak 1, Rećko 20, Toma 10, Błądziński 3, Kuś (libero), Matula 1 Trener: Witold Chwastyniak

Legia: Akala 3, Szczepaniak 6, Bobrowski 13, Szlęzak 3, Szewczyk, Romanutti 3, Stępień, Prokopczuk 1, Tomczak (libero), Kozłowski 8, Gawrzydek 5. Trener: Krzysztof Wójcik

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0