Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkarze Avii Świdnik wygrali z Wisłokiem Strzyżów 3:1 (ZDJĘCIA)

KAMB
Siatkarze drugoligowej Avii Świdnik wygrali drugi mecz z rzędu. We własnej hali podopieczni Mariusza Kowalskiego ograli 3:1 Wisłok Strzyżów, jednego z pretendentów do awansu.

Goście dobrze weszli w piątkowy mecz, wygrywając pierwszą partię do 19. Dla świdniczan był to już drugi kolejny mecz, w którym rozpoczęli od przegranej partii. Tak samo spotkanie zaczęło się w Kielcach, gdzie Avia ostatecznie wygrała 3:1. - Pierwszy set jest dla nas zabójczy - przyznaje Mariusz Kowalski. - Obawiałem się tego spotkania, bo graliśmy z Wisłokiem na turnieju przedsezonowym i wiedziałem, że jest to zespół walczący.
Gościom ambicji wystarczyło jednak tylko na pierwszą partię. W trzech kolejnych Avia zaczęła grać skuteczniej i wygrała kolejno do 16, 21 i 12. - Chyba w pierwszym secie trochę nas zżarła trema - mówi Piotr Milewski, rozgrywający świdniczan. - Przyznam, że swojej gry nie mogę dobrze ocenić. Poza zagrywką nic szczególnego nie pokazałem. To nie pierwszy nasz mecz, że w pierwszym secie nie potrafimy wygrać. Wygląda na to, że po pierwszym secie trzeba nas zdenerwować, abyśmy zaczęli grać. Bo w kolejnych partiach nie mieliśmy już problemów.

Avia Świdnik - Wisłok Strzyżów 3:1 (19:25, 25:16, 25:21, 25:12)