Siatkarze LUK Lublin po czterech zwycięstwach z rzędu przegrali wyjazdowe starcie z Treflem Gdańsk

plusliga.pl
Nie udał się wyjazd do Gdańska siatkarzom LUK Lublin. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza po czterech wygranych z rzędu, przegrali w niedzielny wieczór wyjazdowe starcie z miejscowym Treflem 0:3, które odbyło się w ramach 11. kolejki PlusLigi. Najlepszym graczem meczu uznany został atakujący gdańskiego zespołu Mariusz Wlazły.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt. Po udanej akcji Wojciecha Włodarczyka, to lublinianie jako pierwsi wypracowali sobie dwa oczka przewagi (11:9). Gospodarze zdołali jednak wyrównać, a chwilę potem po zablokowaniu Jana Nowakowskiego i kolejnym udanym serwisie Pablo Crera wyszli na prowadzenie 14:12.

Goście zdołali co prawda ponownie doprowadzić do remisu 14:14, ale od tego momentu trzy punkty z rzędu zdobyli gdańszczanie, odskakując na 17:14. Lublinianie nie byli już w stanie dogonić dobrze dysponowanych rywali, którzy wygrali pierwszego seta 25:20. W ostatniej akcji tej części gry, Bartłomiej Lipiński uderzył po bloku na aut i dzięki temu miejscowi objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Partia numer dwa początkowo przebiegała po myśli teamu trenera Dariusza Daszkiewicza, który objął prowadzenie 4:2, gdy asem serwisowym popisał się lubelski rozgrywający Grzegorz Pająk. Od stanu 7:7 Trefl zaczął jednak dominować na boisku i w połowie tego seta miał już siedem oczek zaliczki (16:9).

Goście poderwali się jeszcze do ataku i po udanym zagraniu Bartosza Filipiaka oraz dwukrotnie Jakuba Wachnika, tracili do gdańszczan zaledwie trzy punkty (14:17). Wówczas trener miejscowych poprosił o czas, który jednak niewiele pomógł, gdyż po powrocie na boisko, kolejne trzy punkty z rzędu zdobyła drużyna z Koziego Grodu i na tablicy wyników pojawił się remis 17:17. W końcowej fazie Trefl ponownie jednak odskoczył na 21:18 i lublinianie nie byli już w stanie odwrócić losów drugiego seta, przegrywając 22:25.

Trzeciego seta miejscowi zaczęli od prowadzenia 3:0 i o czas poprosił wtedy trener lublinian Dariusz Daszkiewicz. Od tego momentu zespół z Pomorza cały czas miał jednak kilka oczek zaliczki (7:3, 9:5, 11:6, 16:9), zmierzając pewnie po wygraną za trzy punkty. Drużyna trenera Michała Winiarskiego stopniowo powiększała swoją przewagę i ostatecznie rozbiła lublinian w tej części gry 25:16, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Trefl Gdańsk - LUK Lublin 3:0 (25:20, 25:22, 25:16)

Trefl: Lipiński 10, Wlazły 15, Kampa 2, Mika 11, Mordyl 8, Crer 8, Olenderek (libero) oraz Pruszkowski (libero), Reichert, Łaba. Trener: Michał Winiarski

LUK: Nowakowski 8, Wachnik 8, Filipiak 13, Sobala 4, Pająk 1, Włodarczyk 10, Watten (libero) oraz Romać, Joźwik, Stajer, Gregorowicz (libero), Gniecki. Trener: Dariusz Daszkiewicz

Sędziowali: Maciej Twardowski i Marcin Myszkowski