Siatkarze LUK Lublin przerwali serię czterech porażek z rzędu w rozgrywkach PlusLigi. Zobacz zdjęcia

Siatkarze LUK Lublin przewali w niedzielę serię czterech porażek z rzędu w rozgrywkach PlusLigi. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza pokonali w wyjazdowym starciu ekipę Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. To ósmy triumf lubelskiego beniaminka w kampanii 2021/22. MVP meczu został wybrany rozgrywający gości Grzegorz Pająk.

Lublinianie na otwarcie meczu zdobyli cztery punkty z rzędu, obejmując prowadzenie 4:0. Goście stopniowo powiększali swoją przewagę, która po udanym ataku z przechodzącej piłki w wykonaniu Jana Nowakowskiego, w połowie seta wynosiła dziewięć oczek (16:7). Gospodarze nie byli w stanie już nic zrobić w tym secie, który zakończył się wysokim zwycięstwem ekipy LUK 25:14.

Druga partia rozpoczęła się z kolei od prowadzenia radomian 3:0. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza cały czas gonili rywali i dopięli swego po skutecznej akcji Bartosza Filipiaka (9:9). Od tego czasu miejscowi zanotowali serię 5:0 i po asie serwisowym Rafała Faryny wygrywali już 14:9. Drużyna Jakuba Bednaruka nie dała się już dogonić, wygrywając tę część gry 25:20 i w efekcie doprowadziła do remisu w całym meczu.

Trzecia odsłona to równa walka punkt za punkt do stanu 6:6. Następnie po udanych akcjach Wojciecha Włodarczyka przyjezdni odskoczyli na 10:7 i taką samą przewagę LUK miał w połowie tej partii (16:13). Po asie serwisowym Grzegorza Pająka lubelski zespół był coraz bliżej triumfu w tym secie (21:16). Gospodarze co prawda po udanych zagrywkach zbliżyli się na dwa punkty (19:21), jednak żółto-czarni nie dali sobie wyrwać już zwycięstwa, wygrywając trzecią partię 25:22.

Kolejny set to już zdecydowana dominacja drużyny z Lublina, która już na samym początku szybko odskoczyła na 8:2. Po skutecznym ataku Jakuba Wachnika, LUK prowadził już 15:7 i losy tego meczu zostały praktycznie przesądzone. Radomianie dopiero w samej końcówce zmniejszyli nieco straty, przegrywając czwartą partię 18:25 i cały pojedynek 1:3.

LUK po triumfie w Radomiu zajmuje dziesiątą pozycję w ligowej tabeli, mając po 23. rozegranych meczach 24 pkt. (8 zwycięstw i 15 porażek). Kolejny mecz lublinianie zagrają 19 marca u siebie, a ich rywalem będzie Trefl Gdańsk.

Cerrad Enea Czarni Radom - LUK Lublin 1:3 (14:25, 25:20, 22:25, 18:25)

Czarni: Rusin 10, Faryna 26, Lemański 13, Parkinson, Firszt 3, Kędzierski 3, Masłowski (libero) oraz Voropaev, Warda 1, Berger 4, Nowowsiak. Trener: Jakub Bednaruk

LUK: Stajer 8, Włodarczyk 20, Filipiak 18, Pająk 6, Nowakowski 9, Wachnik 16, Watten (libero) oraz Jóźwik, Gregorowicz (libero), Bereza. Trener: Dariusz Daszkiewicz

Sędziowali: Marcin Myszkowski, Magdalena Niewiarowska