Siatkarze LUK Politechniki Lublin bez straty seta pokonali w wyjazdowym starciu Zaksę Strzelce Opolskie

materiały klubowe
Siatkarze LUK Politechniki Lublin odnieśli w czwartek swoje piąte ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/21 bez straty seta. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka, tym razem pokonali w wyjazdowym starciu Zaksę Strzelce Opolskie 3:0, w ramach 9. kolejki Tauron 1. Ligi. MVP czwartkowej potyczki został wybrany Jakub Wachnik, który był także najskuteczniejszym zawodnikiem lublinian, zdobywając 12 pkt.

Lublinianie przystąpili do czwartkowego meczu, jak zespół, który nie stracił jeszcze nawet seta w kampanii 2020/21, odnosząc cztery zwycięstwa po 3:0. Tak również stało się w Strzelcach Opolskich, a gospodarze wyrównaną walkę z faworyzowaną ekipą LUK Politechniki nawiązali tylko w pierwszym secie. Team trenera Macieja Kołodziejczyka miał nieco ułatwione zadanie, bowiem w szeregach Zaksy zabrakło lidera – Filipa Grygla, który miał problemy z kontuzjowanym barkiem.

Premierowa odsłona była niezwykle zacięta do stanu po 14. Dopiero w drugiej części seta przewagę zaczęli budować przyjezdni, skutecznie ataki kończył Jakub Wachnik i w efekcie lublinianie odskoczyli na 17:14, a następnie 20:15. Gospodarze co prawda zmniejszyli straty do dwóch oczek (18:20), jednak końcówka ponownie należała do gości, którzy wygrali ostatecznie pierwszą partię do 21.

Drużyna LUK Politechniki poszła za ciosem w kolejnym secie, narzucając szybko ekipie z Opolszczyzny swój rytm gry (10:6, 16:9). Gospodarze nie potrafili zatrzymać rozpędzonego rywala, przegrywając wysoko drugą partię do 16. Podobnie, jak to miało miejsce w pierwszym secie, tak i w tym ostatni punkt ze środka był dziełem Wojciecha Sobali.

Otwarcie trzeciej odsłony toczyło się także po myśli lubelskiego zespołu, gdyż po ataku Szymona Romacia, drużyna z Koziego Grodu uzyskała cztery punkty zaliczki (7:3). Gospodarze walczyli, a dzięki dobrej grze na siatce zniwelowali stratę do dwóch oczek (8:10). Chwilę później lublinianie mieli jednak już sześć punktów przewagi (15:9), a po asie serwisowym różnica punktowa LUK Politechniki, wzrosła do ośmiu oczek (19:11). Goście nie dali już sobie wyrwać z rąk piątego zwycięstwa z rzędu za trzy punkty.

Zaksa Strzelce Opolskie – LUK Politechnika Lublin 0:3 (21:25, 16:25, 15:25)
Zaksa: Kłęk (13), Kaciczak (5), Kosian (2), Zapłacki (7), Szczechowicz (1), Kramczyński (6), Pilichowski (libero) oraz Pogłodziński (libero), Wóz, Biesek (1). Trener: Roland Dembończyk
LUK Politechnika: Wachnik (12), Rusin (9), Romać (10), Sobala (11), Pająk (1), Stajer (7), Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero), Goss (2), Durski (1) i Mehić (1). Trener: Maciej Kołodziejczyk
Sędziowali: Marcin Włodarczyk, Anna Czywczyńska