Siatkarze LUK Politechniki Lublin wygrali w Głogowie z zespołem Chrobrego 3:1

Siatkarze LUK Politechniki Lublin pokonali w czwartek w wyjazdowym starciu ekipę SPS Chrobry Głogów 3:1 w meczu 21. kolejki Krispol 1. Ligi Mężczyzn. Lublinianie byli faworytem czwartkowej konfrontacji i znakomicie wywiązali się z tego zadania, inkasując komplet punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w lubelskiej ekipie okazał się Damian Wierzbicki, który zakończył spotkanie z dorobkiem 26 punktów, natomiast o trzy oczka mniej na swoim koncie miał Paweł Rusin (23 pkt.). Z kolei MVP meczu został wybrany przyjmujący LUK Politechniki Sławomir Stolc, zdobywca 14 pkt.

- Przyjechaliśmy do Głogowa po zwycięstwo, ale pełni szacunku do rywala. Mimo, że głogowianie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli są groźnym przeciwnikiem. Wszystkie mecze, które SPS Chrobry wygrał, zwyciężył we własnej hali. Musimy mieć się na baczności. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby z Głogowa wrócić do Lublina z kompletem punktów - mówił przed meczem Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszym secie byli przez długi okres na 2-punktowym prowadzeniu. Od stanu 12:10 dla głogowian, lublinianie zaczęli lepiej radzić sobie w polu serwisowym i stawiali częściej szczelny blok, w efekcie najpierw doprowadzili do remisu po 12, a następnie uzyskali przewagę trzech oczek (16:13). Team Macieja Kołodziejczyka oddał prowadzenie w końcówce seta, gdyż Chrobry doprowadził do remisu po 23. Ostatecznie to jednak LUK Politechnika wygrała na przewagi 26:24, obejmując prowadzenie w całym meczu 1:0.

Na początku drugiego seta także lepiej radzili sobie miejscowi, którzy uzyskali przewagę trzech punktów (10:7). Lublinianie szybko jednak doprowadzili do remisu po 11, a chwilę potem wyszli na prowadzenie 12:11. Od tego momentu już do końca seta drużyny grały punkt za punkt. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii, więcej zimnej krwi w końcówce zachowali siatkarze z Lublina, zwyciężając do 22.

W kolejnej partii goście za sprawą świetnych serwisów Rusina szybko objęli prowadzenie 6:1, a następnie 10:4. Wydawało się, że lublinianie do końca potyczki będą kontrolować wydarzenia na parkiecie, ale ambitny zespół z Dolnego Śląska dogonił LUK Politechnikę, doprowadzając najpierw do remisu 21:21, a następnie wygrał na przewagi 28:26.

Głogowianie poszli za ciosem i w czwartym secie dość szybko odskoczyli na trzy oczka (6:3). Ekipa z Koziego Grodu goniła wynik (7:7, 10:10), a chwilę potem zanotowała znakomity okres gry, odskakując na pięć punktów (16:11). Chrobry co prawda próbował odrabiać jeszcze straty, jednak tym razem goście nie dali się już dogonić, wygrywając seta i cały mecz 3:1.

SPS Chrobry Głogów - LUK Politechnika Lublin 1:3 (24:26, 22:25, 28:26, 20:25)
LUK Politechnika: Durski, Oroń, Toborek (libero), Szaniawski (7), Seliga, Pałka, Rusin (23), Wierzbicki (26), Stolc (14), Giza, Takahashi (libero), Sterna (6), Goss (1), Zrajkowski (3). Trener: Maciej Kołodziejczyk