Siatkarze MKS Avii Świdnik wygrali wyjazdowy pojedynek z ekipą SMS PZPS Spała i wskoczyli na fotel lidera

szupti
Siatkarze MKS Avii dzięki zwycięstwu w Spale zostali liderem Tauron 1. Ligi. Świdniczanie wyprzedzają o dwa punkty poprzedniego lidera - Exact Systems Norwid Częstochowa i MKS Będzin SMS PZPS Spała
Siatkarze MKS Avii Świdnik odnieśli pierwsze tegoroczne zwycięstwo w Tauron 1. Lidze. Świdniczanie pokonali na wyjeździe drużynę SMS PZPS Spała 3:0. Statuetkę MVP otrzymał zawodnik gości Kamil Kosiba.

Goście pierwszą partię rozpoczęli od szybkiego prowadzenia 8:3. Do końca premierowej odsłony gra toczyła się pod dyktando świdniczan, którzy pewnie wygrali tę część gry 25:18. Ostatni punkt dla Avii zdobył w tym secie Tomasz Błądziński.

W pierwszej fazie drugiego seta oba zespoły szły łeb w łeb, a następnie gospodarze wypracowali sobie dwa oczka zaliczki (12:10). Goście szybko jednak wrócili do gry, ale spalska młodzież nie zamierzała wcale odpuszczać. W końcówce tej partii SMS PZPS wygrywał nawet 21:19, jednak skuteczna postawa Kosiby na siatce doprowadziła do wyrównanej końcówki. W niej udana kontra Błądzińskiego przechyliła szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych (25:23).

Trzecia odsłona początkowo była bardzo wyrównana (7:7). ale kiedy w polu serwisowym pojawił się Rafał Obermeler, przyjezdni odskoczyli na 10:7. Od tego momentu sytuację na boisku kontrolowali już podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka. Drużyna ze Spały nie potrafiła znaleźć sposobu, aby zatrzymać dobrze dysponowanego Kosibę. Ostatecznie Avia pewnie wygrała trzeciego seta 25:19 i całą konfrontację 3:0. Mecz udanym kontratakiem zakończył Błądziński i goście w efekcie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

- Z takim zespołami trzeba cały czas utrzymywać koncentrację, żeby nie stracić punktów. U nas w sobotni wieczór nastąpiło rozprężenie w drugim secie, stąd taki wynik. Gra w pierwszym i trzecim cały czas toczyła się pod naszą kontrolą. Skończyło się więc tak jak miało być - podkreśla Witold Chwastyniak, szkoleniowiec Avii.

Siatkarze Avii nie zagrają w 17. kolejce w zaplanowanym terminie, bowiem ich mecz w Będzinie został przełożony dopiero na 29 marca. W środę, 11 stycznia czeka ich natomiast wyjazdowy pojedynek w Pucharze Polski z ekipą CHKS Arka Chełm. Potyczka została zaplanowana o godz. 19.30.

SMS PZPS Spała – Avia Świdnik 0:3 (18:25, 23:25, 19:25)

SMS PZPS: Szpernalowski, Rybak 1, Potrykus 15, Kaliszuk 2, Urbańczyk 6, Majchrzak 6, Kubacki (libero) oraz Dróżdż 8, Patecki 7, Becker, Serewis. Trener: Sebastian Pawlik

Avia: Walawender 3, Walczak 9, Błądziński 8, Kosiba 15, Toma 7, Obermeler 8, Kuś (libero) oraz Guz (libero), Rećko, Hukel 1, Machowicz. Trener: Witold Chwastyniak

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0