Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik pokonali przed własną publicznościę ekipę Krispolu Września

materiały klubowe
W sobotę siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik rozegrali pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2020/21 przed własną publicznością w roli beniaminka Tauron 1. Ligi. Świdniczanie nie zawiedli swoich kibiców, pokonując ekipę Krispolu Września 3:1. MVP został wybrany Wiktor Nowak. To drugie zwycięstwo Avii z rzędu w tej kampanii.

- Przed nami mecz z Krispolem Września. Trudno nam powiedzieć, co ten zespół zaprezentuje. Po pierwsze zaszło tam bardzo dużo zmian. Po drugie nie mieliśmy okazji spotkać się z nimi podczas żadnego sparingu. To spotkanie będzie dla nas trochę niewiadomą - mówił przed sobotnim meczem Karol Rawiak, przyjmujący Polskiego Cukru MKS Avii.

Pierwszą partia sobotniego spotkania rozpoczęła się po myśli świdniczan, którzy odskoczyli na kilka oczek (11:7). Do końca tego seta podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka kontrolowali sytuację na parkiecie, a triumf w premierowej odsłonie pewnym atakiem przypieczętował Bartłomiej Żywno (25:20). W drugim secie do stanu 5:5 drużyny grały punkt za punkt, jednak po zagrywkach Borucha, gospodarze objęli prowadzenie 8:6, a następnie 13:10 i 18:13. Miejscowi wygrali ostatecznie bardzo pewnie tę część meczu 25:19, obejmując prowadzenie w całym pojedynku 2:0.

Goście nie zamierzali się poddawać i wygrali bardzo wysoko trzecią partię 25:13. W kolejnej części sobotniego spotkania poprawił swoją grę przede wszystkim w ataku. Gra gospodarzy w tym secie stanęła w miejscu, co skrupulatnie wykorzystali wrześnianie, przedłużając swoje nadzieje na triumf w całym meczu. W czwartej i zarazem ostatniej partii, początkowo gra była równa (5:5, 8:8, 11:11), jednak od tego momentu to Polski Cukier MKS Avia dyktował warunki gry. Gospodarze wspierani głośnym dopingiem swoich kibiców, utrzymali odpowiednią koncentrację i wygrali w czwartym secie 25:17. Kolejną wygraną za trzy punkty asem serwisowym przypieczętował Swodczyk.

Kolejny mecz świdniczanie rozegrają na wyjeździe 3 października. Rywalem podopiecznych trenera Witolda Chwastyniaka będzie ekipa BBTS Bielsko-Biała.

Polski Cukier MKS Avia Świdnik - Krispol Września 3:1 (25:20, 25:19, 13:25, 25:17)
Avia: Boruch 8, Guz, Nowak 9, Machowicz, Walawender, Kurek 2, Obermeler, Sługocki 7, Rećko 12, Żywno 2, Swodczyk 11, Rawiak 11, Kuś (libero). Trener: Witold Chwastyniak
Krispol: Herbich (2), Narowski (6), Kalinowski (14), Pizuński (8), Linda (13), Brzóstowicz (7), Dzierżyński (libero) oraz Krawiecki, Rakowski, Ligocki (libero), Leracz. Trener: Marian Kardas