Siatkarze PZL LEONARDO Avii Świdnik nie sprostali we własnej hali ekipie AZS AGH Kraków. Zobacz zdjęcia

szupti
Siatkarze PZL LEONARDO Avii Świdnik przegrali przed własną publicznością z ekipą AZS AGH Kraków, w meczu 26. kolejki Tauron 1. Ligi. Statuetkę MVP otrzymał zawodnik gości Marcin Krawiecki.

Na początku premerowej odsłony gospodarze objęli prowadzenie 10:6. Siatkarze z Krakowa próbowali nawiązać wyrównaną walkę, jednak świdniczanie powiększali swoją przewagę. Miejscowi zaserwowali między innymi trzy asy serwisowe, wygrywając ostatecznie pierwszą partię 25:17.

Krakowianie weszli z nową energią w drugiego seta, odskakując na 5:2. Avia zdołała wyrównać (9:9), a następnie objęła prowadzenie 13:12. Potem ponownie zaczęli dominować przyjezdni, którzy zdobyli trzy oczka z rzędu, prowadzili 15:13 i nie dali się już dogonić do końca tego seta.

Z kolei losy trzeciej partii rozstrzygnęły się w drugiej połowie od stanu 16:16. AZS AGH wygrał tę część meczu 25:21 Goście po trzech setach mieli m.in. lepszy bilans bloków (6:3), a do tego byli już pewni zdobycia co najmniej jednego punktu w Świdniku.

Team trenera Andrzeja Kubackiego nie zamierzał na tym poprzestać. Po wyrównanym początku, zaczął dyktować warunki rywalizacji, pewnie zwyciężył w czwartej partii 25:17 i całym pojedynku 3:1.

PZL LEONARDO Avia Świdnik – AZS AGH Kraków 1:3 (25:17, 20:25, 21:25, 17:25)

Avia: Łysikowski 5, Kosiba 14, Siwicki 7, Obermeler 2, Rećko 18, Matula 1, Kuś (libero) oraz Guz (libero), Walawender, Toma 3, Błądziński 2. Trener: Witold Chwastyniak

AZS AGH: Rymarski 2, Gomułka 17, Borkowski 18, Krawiecki 3, Miniak 1, Tokajuk 15, Dereń (libero) oraz Janusz 4, Putkowski 6, Komar, Zawadzki, Czyrek (libero). Trener: Andrzej Kubacki