Siatkarze PZL LEONARDO Avii Świdnik wrócili z Siedlec bez punktów. Zobacz zdjęcia

szupti
Gabriela Garbaczewska
Nie udał się wyjazd do Siedlec siatkarzom PZL LEONARDO Avii Świdnik. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka przegrali w sobotę z miejscowym zespołem PSG KPS 1:3, w meczu 22. kolejki Tauron 1. Ligi.

Pierwsza partia sobotniego starcia była najdłuższa, a rozstrzygnęła ją dopieto gra na przewagi. Ostatecznie nerwowa końcówka padła łupem gospodarzy, którzy wygrali premierową odsłonę 28:26. Najpierw asa serwisowego na stronę rywali posłał Piotr Fenoszyn, a chwilę później skutecznym kontratakiem popisał się Adrian Kopij.

W drugim secie gospodarze poszli za ciosem i po błędzie Rafała Obermelera objęli prowadzenie 4:0. Wówczas przebudzili się goście, a zbicie ze środka Mateusza Siwickiego pozwoliło im odrobić straty (6:6). W końcowce Avia zyskała niewielką przewagę (22:20), a następnie seria błędów na zagrywce rywali pozwoliła jej triumfować w tej części spotkania 25:23.

W kolejnych dwóch częściach sobotniej konfrontacji do połowy danej partii gra była dość wyrównana. Następnie kilka oczek przewagi wypracowywali sobie gospodarze, wygrywając trzecią odsłonę 25:21, czwartą 25:22 i cały pojedynek 3:1.

PSG KPS Siedlce – PZL Leonardo Avia Świdnik 3:1 (28:26, 23:25, 25:21, 25:22)

KPS: Fenoszyn 5, Kupka 19, Kopij 9, Długosz 12, Strulak 11, Szczeciński 9, Waloch (libero) oraz Wnuk. Trener: Mateusz Grabda

Avia: Matula 3, Rećko 16, Błądziński 12, Łysikowski 5, Obermeler 4, Siwicki 12, Kuś (libero) oraz Guz (libero), Kosiba 4, Machowicz, Walawender 3, Toma 1. Trener: Witold Chwastyniak