Siatkówka: Avia Świdnik pokonała KPS Siedlce

Siatkarze pierwszoligowej Avii Świdnik wreszcie zagrali tak jak oczekują tego ich kibice. W sobotę, podopieczni Macieja Jarosza w dobrym stylu pokonali przed własną publicznością KPS Siedlce 3:1, zdobywając pierwsze trzy punkty w nowym roku. Beniaminek ze Świdnika wygrał drugie kolejne spotkanie o ligowe punkty.

Początek meczu nie zapowiadał jednak zwycięstwa Avii. Pierwszego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, cały czas kontrolując jego przebieg. Ostatecznie przyjezdni zwyciężyli bez żadnych problemów aż 25:18.

Druga partia była bardzo wyrównana. Mimo, że na drugą przerwę techniczną Avia schodziła przegrywając 14:16, w końcówce seta nie dość, że odrobiła straty to jeszcze wyszarpała wygraną.

Trzeci set to lekka przewaga podopiecznych Stanisława Gerymskiego. Gdy KPS prowadził 20:15 wydawało się, że drużyna z Siedlec ma zapewnioną wygraną w tej odsłonie. Przeciwnego zdania byli zawodnicy gospodarzy, którzy po pasjonującym finiszu zwyciężyli 25:23.

Ostatnia jak się później okazała odsłona spotkania od początku zdecydowanie należała do miejscowych, którzy zasłużenie wywalczyli trzy oczka.

Po 15. kolejkach Avia ma 14 punktów. Do ósmej Stali Nysa traci tylko pięć oczek. W następnej kolejce oba zespoły zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w Nysie.

Avia Świdnik – KPS Siedlce 3:1 (18:25, 26:24, 25:23, 25:19)
Avia: Guz, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Szaniawski, Głód (libero) oraz Zalewski