Siatkówka: Avia Świdnik pokonała MKS Kalisz 3:0

Siatkarze Avii Świdnik zrobili kolejny krok do awansu do pierwszej ligi. Podopieczni Marcina Jarosza, biorący udział w turnieju półfinałowym w Tychach, pokonali w piątek MKS Kalisz 3:0. Świdniczanie po pierwszym dniu zawodów objęli prowadzenie w tabeli.

Piątkowa potyczka przebiegała pod zdecydowane dyktando Avii. Pierwszego seta świdniczanie wygrali do 25:18. Drugi set to pokaz siły podopiecznych Marcina Jarosza, którzy zwyciężyli do 11. Ostatnia jak się później okazała odsłona meczu to wygrana Avii do 19.

Świdniczanie zagrają jeszcze w sobotę (godz. 15) z Caro Rzeczyca, a w niedzielę (godz. 11) z TKS Tychy. Avii do awansu (wywalczą je dwa zespoły) wystarczy jedna wygrana.