Siatkówka: Drugie zwycięstwo Avii Świdnik w sezonie 2013/14

Udany początek sezonu 2013/14 notują siatkarze beniaminka pierwszej ligi Avii Świdnik. W sobotę, podopieczni Marcina Jarosza pokonali na wyjeździe Ślepsk Suwałki 3:2. Goście wykazali się większą odpornością psychiczną w tie-breaku, zwyciężając w nim 15:13.

Pierwsza partia należała do gości. Co prawda miejscowi dzielnie trzymali się do stanu 12:12, ale później świdniczanie odjechali rywalom. Drugi set to przewaga miejscowych, którzy prowadzili nawet 15:9, ale Avia zmniejsza straty i w pewnym momencie przegrywała tylko 15:16. Na więcej suwalczanie jednak gościom nie pozwolili. Trzecia odsłona sobotniej potyczki to znów wysokie prowadzenie miejscowych, skuteczny pościg gości, ale znów końcówka należała do miejscowych. W czwartym secie Avia cały czas miała minimalną przewagę, którą dowiozła do końca tej odsłony. Tie-break początkowo należał do Ślepska, który wygrywał 13:11. Ale świdniczanie pokazali lwi pazur i to oni zdobyli cztery ostatnie punkty i wygrali mecz.

MVP spotkania został zawodnik Avii - Wojciech Pawłowski.

Ślepsk Suwałki - Avia Świdnik 2:3
(19:25, 25:20, 25:21, 21:25, 13:15)
Ślepsk: Winnik, Makowski, Kałasz, Rudzewicz, Skrzypkowski, Skorij, Andrzejewski (libero) oraz Bell i Modzelewski
Avia: Pawłowski, Gonciarz, Baranowski, Stępień, Peszko, Guz, Głód (libero) oraz Kurek i Misztal