Siatkówka: Dwie porażki duetu Kinga Kołosińska – Monika Brzostek w Szwajcarii

sxc.hu/zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) od falstartu zaczęły udział w turnieju siatkówki plażowej Gstaad Major Series. W pierwszym meczu biało-czerwone przegrały z kanadyjskim duetem Bansley/Pavan 0:2, a w drugim uległy Szwajcarkom Zumkehr/Heidrich także 0:2.

Faworytkami pierwszego meczu były rozstawione z numerem dziewiątym Kanadyjki Heather Bansley i Sarah Pavan. Początkowo spotkanie było wyrównane, ale w pewnym momencie rywalki Polek odskoczyły na kilka punktów i wypracowanej przewagi nie oddały do końca pierwszego seta. W drugiej partii przez większość czasu przeważały biało-czerwone, ale później siatkarki spod znaku Klonowego Liścia doprowadziły do wyrównania, a następnie objęły prowadzenie i wygrały 2:0 w setach.

Potyczka ze Szwajcarkami Nadine Zumkehr/Joana Heidrich od początku źle się ułożyła dla Polek. W każdym z dwóch setów przeciwniczki na początku odskoczyły na kilka oczek i nie pozwoliły się już dogonić.

Kołosińska i Brzostek mają jeszcze szansę na wyjście z grupy. Warunkiem jest dzisiejsza wygrana z para reprezentującą Vanuatu, Miller Pata – Linline Matauatu, która także ma na koncie dwie porażki.