Siatkówka plażowa: Kinga Kołosińska (AZS UMCS Lublin) w półfinale mistrzostw Europy do 23 lat

Marcin Puka
Kinga Kołosińska (AZS UMCS Lublin) wspólnie z Darią Paszek (PTPS Piła) awansowały do półfinałów mistrzostw Europy do 23 lat w siatkówce plażowej, odbywających się w holenderskiej miejscowości Assen. Warto wspomnieć, że Polki to srebrne medalistki sprzed roku z portugalskiego Porto. Jednak 12 miesięcy temu Kołosińska na drugim stopniu podium stanęła wspólnie z Moniką Brzostek (UKS 179 Łódź)

Po wyjściu z grupy B Kołosińska i Paszek w pierwszej rundzie pokonały Chorwatki Maję Rosko i Teę Vitasovic 2:0 (21:8, 21:4), a w drugiej odniosły zwycięstwo nad Austriaczkami Kathariną Schuetzenhoefer i Leną Plesiutschnig 2:0 (21:14, 21:17).

W trzeciej rundzie Polki rozstawione w czempionacie z numerem drugim, co prawda przegrały z Rosjankami Iriną Chaiką i Julią Abałakiną (3.) 0:2 (16:21, 14:21), ale będą walczyć o medale dzięki zwycięstwu 2:1 (23:25, 21:13, 15:12) nad Holenderkami Rimke Braakman i Jolien Sinnemą

Dzisiaj w walce o finał, Kołosińska i Paszek zmierzą się z turniejową jedynką, niemiecką parą Chantal Laboureur i Kirą Walkenhorst.