Siatkówka plażowa: Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) mistrzynią Polski

Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) wspólnie z Moniką Brzostek obroniły złoty medal mistrzostw Polski. W czempionacie, rozgrywanym w Krakowie, nasz najlepszy duet pokonał w finale Jagodę Gruszczyńską i Dorotę Strąg 2:0 (27:25. 21:18).

W półfinale Kołosińska z Brzostek walczyły z duetem Aleksandra Filip i Izabelą Soją. W pierwszym secie dominowały faworytki i zwyciężyły 21:14. Druga odsłona była wyrównana i zakończyła się wygraną przeciwniczek 24:22. Ostatnia odsłona meczu ponownie należała do Kołosińskiej i Brzostek, które triumfowały 15:7.

Pojedynek o pierwsze miejsce był bardzo zacięty. Cały czas minimalnie prowadziły Kołosińska z Brzostek, ale pierwszego seta wygrały one po grze na przewagi. Drugą odsłonę lepiej zaczęły Gruszczyńska i Strąg, ale później faworytki popisywały się mocnymi zagrywkami, odrobiły straty i ostatecznie wygrały również tą partię.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.