Siatkówka plażowa: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek na 17. miejscu w Jokohamie

Sylwia Dąbrowa/Polskapresse
Dwa zwycięstwa i dwie porażki – to dorobek Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) na zawodach World Touru w Jokohamie. W piątek, biało-czerwone w ostatnim meczu grupowym pokonały Amerykanki Summer/Carico 2:1 i wyszły z grupy na drugim miejscu. Niestety, w kolejnej potyczce, lublinianki przegrały z duetem z Chin Wang/Yue CHN 1:2 i ostatecznie zostały sklasyfikowane na 17. miejscu.

Do starcia z Amerykanki, Polki przystępowały jako faworytki. Biało-czerwone sklasyfikowane były na 21. pozycji, a ich przeciwniczki na 28. Spotkanie było jednak bardzo zacięte. Pierwsza partia toczyła się punkt za punkt. W końcówce większością odpornością wykazały się zawodniczki z USA i wygrały tego seta 21:19. W drugim secie od samego początku przewagę osiągnęły lublinianki i tą odsłonę meczu wygrały bardzo pewnie 21:15. Tie-break to powtórka z pierwszego seta, ale tym razem lepsze były zawodniczki AZS UMCS TPS Lublin.

W 2. rundzie przeciwniczkami Polek były Chinki, rozstawione z numerem 13. Pierwszy set, zakończył się minimalnym zwycięstwem rywalek Polek. W drugiej partii górą były Polki, ale w tie-break już zdecydowanie należał do Chinek.

28 lipca, Kołosińska i Brzostek w austriackim Klagenfurcie będą walczyć w mistrzostwach Europy.

Kołosińska/Brzostek – Summer/Carico 2:1 (19:21, 21:15, 19:17)
Kołosińska/Brzostek – Wang/Yue 1:2 (19:21, 21:18, 10:15)