Artur Bogacki
Magdalena Stysiak w meczu z Niemkami zdobyła 15 pkt
Magdalena Stysiak w meczu z Niemkami zdobyła 15 pkt Pawel Relikowski / Polska Press
Reprezentacja Polski siatkarek rozpoczęła cykl sparingów przed wrześniowymi mistrzostwami świata 2022, które odbędą się także w naszym kraju. W czwartek (25.08) nasze zawodniczki wygrały z Niemkami 3:2.

Polska - Niemcy 3:2 (20:25, 25:22, 25:23, 18:25, 15:9).
Polska: Wołosz 3, Stysiak 15, Różański 8, Korneluk 7, Witkowska 2, Górecka 8, Szczygłowska (libero) oraz Obiała 4, Fedusio 1, Wenerska 0, Gałkowska 5, Szlagowska 9, Alagierska.
Niemcy: Glaab, Hippe, Scholzel, Weitzl, Emonts, Stigort, Lohman (libero) oraz Kaestner, Janiska, Drewniok, Orthmann, Strubbe, Cekulaev.

Towarzyskie starcie w Kienbaum lepiej rozpoczęły Niemki, prowadzone przez dobrze znanego w naszym kraju Vitala Heynana (niedawno był selekcjonerem naszej męskiej kadry). Zasłużenie wygrały pierwszego seta. W drugim części Polki odrobiły stratę, po czym wyrównały stan meczu. Trzeci set był najbardziej wyrównany, w końcówce górą były Biało-Czerwone. Rywalki jednak doprowadziły do tie-breaka.

Piątego seta Polki zaczęły z przytupem (6:1) i nie dały się dogonić (12:6).

Najwięcej punktów dla nas zdobyła Magdalena Stysiak - 15 (na parkiecie była tylko w trzech pierwszych partiach). Dobrą zmianę dała Weronika Szlagowska - 9 pkt od trzeciego seta.

W piątek kolejny mecz towarzyski tych zespołów.