Siedem medali lekkoatletów z Lubelszczyzny w młodzieżowych mistrzostwach Polski. Zobacz zdjęcia

Przedstawiciele "królowej sportu" z klubów województwa lubelskiego, zdobyli siedem medali, podczas młodzieżowych mistrzostw Polski U-23. Lekkoatletyczny czempionat kraju w tej kategorii wiekowej, w dniach 24-25 lipca odbył się na stadionie w Suwałkach.

Lekkoatleci z klubów województwa lubelskiego trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Dwa złote krążki przypadły miotaczom Agrosu Zamość. Mistrzem kraju w rzucie dyskiem został Jakub Lewoszewski (55,37 m), natomiast w konkursie rzutu młotem triumfował jego kolega klubowy Michał Mazur (63,39 m). Trzecie złotu było dziełem Piotra Tarkowskiego z AZS-AWF Biała Podlaska, który okazał się najlepszy w skoku w dal (7,54 m).

Pozostałe medale zdobyli przedstawiciele AZS UMCS Lublin. Weronika Muszyńska była druga w pchnięciu kulą (13,91 m - rekord życiowy) i trzecia w rzucie dyskiem (46,13 m), Aleksandra Osiak wywalczyła srebro w rzucie młotem (50,96 m), natomiast Krzysztof Hołub został wicemistrzem kraju w biegu na dystansie 400 m przez płotki (51,47 m).

W klasyfikacji medalowej Agros Zamość zajął dziewiąte miejsce. Pierwsza lokata przypadła ekipie AZS-AWF Warszawa, druga AZS-AWF Wrocław, a trzecia Vectrze Włocławek