Siedem medali młodych wolniaków z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski w Stargardzie

Ekipa ZTS Sokół Lublin po fantastycznym występie w zapaśniczych mistrzostwach Polski młodzików w stylu wolnym materiały klubowe
Reprezentanci województwa lubelskiego wywalczyli siedem medali (dwa złote i pięć brązowych) podczas 8. Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Czempionat został rozegrany w Stargardzie. Na czwartym miejscu w klasyfikacji drużynowej uplasowała się ekipa ZTS Sokół Lublin, gromadząc 28 pkt. Lublinianie przegrali tylko z Orłem Namysłów (40 pkt.) oraz zespołami ZKS Stali Rzeszów i Mazowsza Teresin, które zdobyły o zaledwie jedno oczko więcej. Na miejscach 5-7 zostali sklasyfikowani zaś reprezentanci LUKS Suplesu Kraśnik, natomiast na pozycjach 8-9 team LMKS Krasnystaw.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Gracjan Biliński z LMKS Krasnystaw w wadze do 57 kg oraz Eryk Michalak z Suplesu Kraśnik w kategorii do 62 kg. Z kolei trzecie lokaty w swoich kategoriach wagowych wywalczyli: Oskar Żukowski z Iskry Spiczyn (35 kg), Roni Wójcik z ZTS Sokoła Lublin (41 kg), Kacper Berejowski z ZTS Sokoła Lublin (44 kg), Wojciech Kurzyna z Suplesu Kraśnik (48 kg) i Hubert Haładyj z LMKS Krasnystaw (68 kg).

W klasyfikacji województw lubelskie zajęło czwartą lokatę z dorobkiem 105 pkt. Wygrało dolnośląskie (119 pkt.), przed zachodniopomorskim (111 pkt.) i mazowieckim (111 pkt.).