Siedem medali zapaśniczek z województwa lubelskiego podczas młodzieżowych mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia

Zawodniczki ZTS Sokół Lublin, razem z trenerem Rafałem Borycem
Zawodniczki ZTS Sokół Lublin, razem z trenerem Rafałem Borycem materiały klubowe
Zapaśniczki z klubów województwa lubelskiego wywalczyły siedem medali, w tym jeden złoty podczas młodzieżowych mistrzostw Polski kobiet. Czempionat został rozegrany w Środzie Wielkopolskiej.

Najlepiej zaprezentowała się Anna Król z Cementu-Gryfa Chełm, która została mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 50 kg. Chełmianka w pojedynku finałowym pokonała Annę Przepiórkę, reprezentującą barwy Olimpijczyka Radom. Wicemistrzyniami kraju zostały z kolei koleżanka klubowa Król - Maria Świeczak, rywalizująca w wadze do 53 kg oraz Agata Zygmunt z UKJ Legion Zamość, w kategorii do 76 kg. Świeczak uległa w finale Alicji Czyżowicz z Orła Namysłów, natomiast zamościanka walkę o złoto przegrała z Kamilą Kulwicką ze Slavii Ruda Śląska.

Reprezentantki województwa dorzuciły jeszcze podczas czempionatu w Środzie Wielkopolskiej cztery brązowe krążki. Trzykrotnie na najniższym stopniu podium stanęły zapaśniczki ZTS Sokół Lublin: Karolina Grzegorczyk (53 kg), Oktawia Skraińska (62 kg) i Marlena Kister (68 kg) oraz Sylwia Żebrowska z LMKS Krasnystaw, startująca w kategorii wagowej do 62 kg. Na piątych miejscach zostały sklasyfikowane zaś dwie inne zawodniczki lubelskiego Sokoła - Natalia Plizga (57 kg) i Zuzanna Zubowicz (68 kg) oraz Anna Dworak z Olimpijczyka Chełm (68 kg).

W klasyfikacji klubowej na drugim miejscu uplasowała się ekipa ZTS Sokół Lublin, która miała taki sam dorobek punktowy, co triumfator Slavia Ruda Śląska (oba kluby zgromadziły po 71 pkt.). Trzecia lokata w rankingu drużynowym przypadła natomiast Cementowi-Gryf Chełm (52 pkt.). Sklasyfikowano ogółem 25 klubów z całego kraju. Z kolei w punktacji województw zdecydowanie triumfowało lubelskie - 171 pkt., przed śląskim i wielkopolskim, które zgromadziły po 88 pkt.

Z kolei w rywalizacji zapaśników stylu wolnego, przedstawiciele województwa lubelskiego wywalczyli trzy medale. W kategorii do 57 kg srebro i brąz było dziełem zawodników LMKS Krasnystaw - drugi był Krystian Knap, a trzeci jego klubowy kolega Dominik Gęba. W wadze do 86 kg na najniższym stopniu podium stanął natomiast Konrad Rusiński z MLUKS Zapasy Włodawa.

Klub żużlowy walczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego na ...