Skoki narciarskie. Maciej Kot wygrywa w Sapporo!

AG
Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska
Maciej Kot wygrał Puchar Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Polak skoczył 139 i 138 metrów.

Kwalifikacje do sobotniego Pucharu Świata w Sapporo stanowiły dobrą wróżbę dla polskich skoczków, którzy w komplecie wywalczyli udział w konkursie indywidualnym. Rok temu na tej skoczni wygrał Peter Prevc, który dziś musiał podzielić się zwycięstwem z Maciejem Kotem.

W pierwszej serii skoków reprezentant Polski uzyskał 139 metrów. W drugiej skoczył o metr krócej, ale i tak pozwoliło mu to po raz pierwszy w karierze zdobyć złoty medal pucharu świata. Polak łącznie uzbierał 260,2 punktu - dokładnie tyle samo, co Słoweniec.

Drugi z Polaków był Jan Ziobro, który zajął 9. miejsce. Na 10. pozycji był Piotr Żyła. Pozostali Polacy zakończyli zawody na dalszych miejscach. Kamil Stoch zajął ostatecznie 18. pozycję, a Dawid Kubacki był 23.