Szkielet niedokończonego budynku znajduje się w odległości około kilometra od centrum miasta i Parku Zdrojowego. Sanatorium w trakcie budowy jest obecnie własnością Skarbu Państwa. Obiekt ma zróżnicowaną liczbę kondygnacji ze względu na to, że poszczególne części obiektu znajdują się w różnym stopniu zaawansowania robót budowlanych. Budynek wykonany został w technologii uprzemysłowionej, częściowo podpiwniczony, jest w stanie surowym.
W budynku wyodrębnić można część z oddziałami łóżkowymi, działy diagnostyczno - lecznicze, dział kulturalno - rozrywkowy, pomieszczenia administracyjne, działy gospodarczo - techniczne. Powierzchnia użytkowa wynosi prawie 17 tys. metrów kw., a kubatura - 68 tys. metrów sześciennych.
Już wielokrotnie próbowano sprzedać obiekt niedokończonego sanatorium, jednak wszystkie przetargi kończyły się fiaskiem. Obecnie cena wywoławcza wynosi 10,2 mln zł. Do przetargu może przystąpić każdy, kto wpłaci do 25 czerwca wadium w kwocie 1 mln zł. Przetarg odbędzie się 30 czerwca.
- Szansą dla tej nieruchomości jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który zakłada prowadzenie tam usług z zakresu turystyki, lecznictwa i ośrodków szkoleniowych
- informuje Małgorzata Skrzypek, kierownik działu ds. marketingu i PR w lubelskim oddziale Agencji Mienia Wojskowego. - Dlatego też agencja w swoich działaniach promocyjnych stara się skierować ofertę do inwestora z branży hotelarskiej, ochrony zdrowia etc., jednak do przetargu może przystąpić każdy, kto wpłaci wadium w określonej wysokości i terminie. AMW nie może bowiem narzucić niczego w zakresie wykorzystania obiektu przyszłemu właścicielowi z uwagi na tryb sprzedaży - dodaje Skrzypek.
Dwieście pokoi położonych na 6 piętrach - takie miało być luksusowe sanatorium. Jego budowę rozpoczęto w 1983 r. Pierwotnym inwestorem było Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Następnie budynek przejął Centralny Zarząd Służby Zdrowia MSWiA, obecnie Departament Zdrowia. Przez ponad dekadę zajmował się nim Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Lublinie, który chciał obiekt wydzierżawić. Chętnych jednak nie było. Ponad dwadzieścia lat temu budowę wstrzymano. Według szacunków NIK z 2010 roku, na dokończenie budowy i uruchomienie sanatorium trzeba około 100 mln złotych.
- Weekendowy wypad na Lubelszczyźnie? Zobacz nasze propozycje
- Lublin z innej perspektywy. Na pewno rozpoznacie te miejsca
- Masz dość noszenia maseczek? Popraw sobie humor memami
- Lubelskie gwiazdy Instagrama. Znacie je?
- Upadek lotniska i zwrot 300 mln zł? To możliwe
- Zaskakujące ogródki przy lubelskich blokach. Przyślij swój!
Stan klęski żywiołowej zostanie wprowadzony
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?