Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg

Marta Grabiec
Marta Grabiec
Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Rafał Gliński
Rafał Gliński
Udostępnij:
W centralno-południowej części województwa prognozowane są bardzo intensywne opady śniegu. Grubość pokrywy śnieżnej może sięgać do 40 cm, a temperatura spaść nawet do 20 stopni na minusie. Od rana w Lublinie zamiecie śnieżne. Czytaj nasz raport na bieżąco.

18.30

Lublin: Nasz Czytelnik informuje, że na ul. Ķazimierza Dulęby zalega warstwa ok. 20 cm śniegu i błota pośniegowego, a pod nim lód. Mieszkańcy, żeby wyjechać samochodami pomagają sobie, wypychając pojazdy z zasp. Ulica jest jednojezdniowa, przez co niemożliwe jest ominięcie unieruchomionego auta.

18.22

Chełm: Trasa Piaski–Chełm została częściowo odblokowana. Z powodu wypadku w Siedliszczu, jeden pas wyłączony jest z ruchu. Policja wprowadziła ruch wahadłowy. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

17.50

Chełm: W miejscowości Siedliszcze doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych. Są dwie osoby ranne. Trasa Piaski–Chełm jest zablokowana.

17.02

Śnieg dalej daje się we znaki kierowcom w Lublinie. Na większości głównych arterii asfalt jest czarny, jednak na bocznych drogach jest znacznie gorzej. Kierowcy mają problem, żeby w ogóle wyjechać z niektórych parkingów osiedlowych.

Zobacz zdjęcia poniżej:

Śnieg na ulicach Lublina. Główne arterie czarne, drogi boczn...

12.03

- Po wczorajszych intensywnych opadach śniegu, sytuacja w komunikacji miejskiej się stabilizuje. Utrudnienia w porannym szczycie komunikacyjnym, które pojawiały się na końcówkach tras i pętlach nawrotowych obecnie nie występują. Pojazdy kursują zgodnie z rozkładem. W pojedynczych przypadkach zdarzają się niewielkie, kilkuminutowe odchylenia - informuje Monika Fisz z ZTM.

11.47

Prawie 800 tys. zł wydał Lublin w ciągu dwóch dni na odśnieżanie miasta. To koszty akcji za okres od niedzieli to wtorku rano. Ratusz informuje, że sytuacja jest opanowana – odwołał „tryb kryzysowy” walki ze śniegiem.
Więcej na ten temat przeczytasz poniżej:

08.36

Lublin: - Obecnie, z uwagi na występujące miejscowo utrudnienia, na niektórych liniach komunikacji miejskiej występują opóźnienia. Dotyczy to około 25% pojazdów realizujących przewozy. Utrudnienia dotyczą m.in. linii nr 1, 15, 20, 23, 26, 31, 37, 42, 44, 45, 47, 55, 57, 150, 153, 155, 156, 159 i 161. Opóźnienia wynoszą średnio do 15 minut, niemniej odnotowujemy pojazdy kursujące z kilkudziesięciominutowym odstępstwem od rozkładu. W skrajnych przypadkach może zdarzyć się, że pojedyncze kursu nie zostaną
zrealizowane. Tym samym zachęcamy pasażerów do korzystania z Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz aplikacji na urządzenia mobilne, w celu lokalizacji aktualnego położenia autobusu czy trolejbusu realizującego dany kurs. Pozwoli to zaplanować podróż i skrócić czas oczekiwania - informuje Monika Fisz z ZTM.

07.39

- Sytuacja na drogach jest już opanowana. W Lublinie już nie ma utrudnień - mówił kom. Andrzej Fijołek, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.

WTOREK

20.32

Lublin: Na ul. Mełgiewskiej co jakiś czas dochodzi do tamowania ruchu przez pojazdy ciężarowe. Takie przypadki są zgłaszana przez cały dzień. Sytuacja jest obecnie w tym miejscu stabilna. Mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu, co kilkanaście minut do poł godziny.

Przejezdna jest również ul. Jana Pawła II, gdzie przedtem kilka tirów blokowało ruch.

20.13

Chełm: Czasowo wstrzymany jest ruch samochodów ciężarowych. Taka decyzja, zapadła z uwagi na trudne warunki do jazdy na chełmskich ulicach, z którymi nie radzi sobie wiele cięższych pojazdów. Policjanci zatrzymują ciężarówki przy wjeździe do miasta. Utrudnienia potrwają do czasu poprawy warunków drogowych.

19.30

A tak sytuacja wyglądała w poniedziałek popołudniu. Zapraszamy do oglądania poniższej galerii

Poniedziałkowa śnieżyca nie miała zamiaru odpuścić również p...

18.34

Świdnik: Al. Jana Pawła II jest już przejezdna.

18.15

Świdnik: Policja wprowadziła ruch wahadłowy na drodze wjazdowej.

17.13

Świdnik: Ciężarówka stoi w poprzek ronda Jana Pawła II od blisko 2 godzin. Na drodze wjazdowej do miasta utworzył się olbrzymi korek. Nie wiadomo ile potrwają utrudnienia w tym miejscu. Piaskarki pracują, aby pojazd wyjechał, co pozwoli przywrócić ruch.

– To jest jakiś żart – piszą na redakcyjną skrzynkę zdenerwowani kierowcy. I dodają – Wszyscy jadą, a nasz pas stoi od kilku godzin.

Świdnicka policja apeluje ze względu na trudną sytuację pogodową o nieopuszczanie domów, jeżeli nie jest to konieczne.

Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg
Agnieszka Szymuś

16.43

Czytelnik zgłasza, że na osiedlowych uliczkach w Lublinie tworzą się potężne korki. Przez cały dzień nikt nie przejechał tam z pługiem. Auta zakopują się i nie są w stanie przejechać dalej.

Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg
Fot. Czytelnik (nadesłane)

16.25

Chełm: służby miejskie we wczesnych godzinach porannych przekierowały wszystkie dostępne zasoby ludzkie i sprzętowe do walki z intensywnymi opadami śniegu i zawiejami.

- Obecnie chełmskie ulice i chodniki odśnieża: 7 pojazdów i 25 osób z MPGK Chełm, 4 pojazdy i 10 osób MPRD, 22 osoby z Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych w Chełmie.

- W odwodzie są siły i środki Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chełmie. Aktualnie 3 ładowarki i koparka pracują na nieruchomościach spółki.

Dodatkowo jak co dzień MOPR Chełm wspólnie ze Strażą Miejską dostarczyły ciepły posiłek i gorącą herbatę dla 9 bezdomnych na terenie miasta. Z kolei Państwowa Straż Pożarna w Chełmie przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Straż miejska prowadzi kontrole w tej materii.

15.42

utrudnienia na drogach wojewódzkich. Z powodu intensywnych opadów śniegu i wiatru, którego prędkość może dochodzić nawet do 90km/h, sytuacja na drogach wojewódzkich nie jest najlepsza. Wszystkie drogi są przejezdne, jednak na większości z nich zalega śnieg i błoto pośniegowe.

- Najgorsza sytuacja jest na drogach wojewódzkich w okolicach: Horodła, Hrubieszowa, Werbkowic, Tomaszowa Lubelskiego, Tarnogrodu.

- Na drogach wojewódzkich nr: 809, 820, 821, 813, 828 i 829 - może występować luźny śnieg oraz zaspy, zwłaszcza w pobliżu pól i lasów. W takich miejscach możliwe jest także punktowe występowanie zasp ze względu na nawiewanie śniegu.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 37 solarek, 34 pługów lemieszowych i 6 piaskarek. Jak podaje IMGW opady śniegu oraz silny wiatr w regionie utrzymają przez cały dzisiejszy dzień oraz noc. Dlatego trzeba zachować ostrożność oraz dostosować prędkość do warunków, jakie panują obecnie na drogach.

14.37

Drogi krajowe: na jezdni śnieg i błoto pośniegowe. Ale wszystkie przejezdne
- Na drogach krajowych w woj. lubelski pracuje 110 pojazdów do zimowego utrzymania. Trasy są przejezdne, ale ciągle pada śnieg. Leży warstwa śniegu lub błoto – informuje lubelski odział GDDKiA.

Drogowcy proszą kierowców o ostrożność. - Prosimy, by zwracali szczególną uwagę na pługi. Są szerokie i jadą wolniej, ale zostawiają za sobą odśnieżoną i bezpieczniejszą drogę – podkreśla GDDKiA.

W kilku miejscach na „krajówkach” występują utrudnienia w ruch. - W Świdniku na al. Jana Pawła II cysterna blokuje drogę przy zjeździe z S17 – informuje komisarz Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie

Utrudnienia ruchu są też na krajowej „dwunastce” w Kurowie. - Samochód osobowy wjechał w bariery. Prawy pas w kierunku Lublina zablokowany. Ruch odbywa się lewym pasem – opisuje Fijołek.

14.20

13.20

Lublin przeszedł w tryb kryzysowy
– Wszystkie służby są zaangażowane w trwającą od wczoraj akcję odśnieżania miasta. Jest ona prowadzona w trudnych warunkach atmosferycznych, przy stałym opadzie śniegu oraz silnym wietrze. Stąd decyzja o prowadzeniu jej w trybie kryzysowym. Głównym celem jest zachowanie drożności lubelskich ulic i ciągów pieszych. Jest to zadanie priorytetowe, na którym aktualnie się koncentrujemy. Apelujemy do kierowców oraz pieszych o zachowanie ostrożności, wzajemną wyrozumiałość i zachowanie spokoju na drogach – mówi Artur Szymczyk, z-ca prezydenta Lublina.

13.20

W Lublinie sporo utrudnień. - Na ul. Wrotkowskiej nadal zakopują się ciężarówki. Tworzy się w tym miejscu duży korek. Na Diamentowej zakopał się autobus i ciężarówka. Utrudnienia też na Nadbystrzyckiej - tam też stoi ciężarówka - donosi nam Czytelnik.

12.59

Mimo, że odśnieżanie Kraśnika rozpoczęło się o godz. 3:30 to ze względu na intensywne opady śniegu, niską temperaturę oraz duży wiatr, sytuacja na drogach i chodnikach jest nadal trudna.
Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

12.46

- Zima wciąż nie odpuszcza, a kilkunastostopniowe mrozy to śmiertelne zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Dlatego właśnie teraz należy o nie szczególnie zadbać. Pamiętajmy, aby w okresie niskich temperatur zapewnić odpowiednią opiekę i warunki naszym pupilom, które stale przebywają na zewnątrz - apeluje lubelska policja.

12.30

Lublin:
- Ze względu na trudne warunki pogodowe Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Lublinie wstrzymał przeprowadzanie egzaminów praktycznych na wszystkie kategorie. Prosimy o śledzenie informacji o pracy WORD na stronie internetowej: www.word.lublin.pl oraz na fb ODTJ Lublin - informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Kancelarii Marszałka.

12.18

Lublin:
- Z uwagi na przywrócenie ruchu na ul. Wrotkowskiej, linie nr 6, 11 i 21 wróciły już na swoje trasy – informuje Monika Fisz z ZTM.

12.07

Korek na al. Solidarności sięga od zamku do al. Warszawskiej, z dużym opóźnieniem kursują autobusy. Choć na ulice Lublina wyjechało 90 pojazdów do odśnieżania to jezdnie praktycznie na wszystkich ulicach są białe.
Czytaj więcej na ten temat poniżej

11.58

W Lublinie Wrotkowska jest zablokowana. Autobusy zmieniły trasy. Kursują przez Inżynierską
Kłopot z przejazdem przez ul. Wrotkowską. - Z powodu zablokowanej przez pojazdy ciężarowe ul. Wrotkowskiej, linie 6, 11 i 21 w kierunku ul. Nowy Świat kursują objazdem przez ul. Inżynierską i ul. Smoluchowskiego z pominięciem przystanku Lubella 02 – informuje Monika Fisz z ZTM.
Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

11.41

Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg

Za pomocą aplikacji Navisoft w Chełmie można śledzić, gdzie pracują pługi na chełmskich ulicach. Na powyższym zdjęciu przedstawiona jest obecna sytuacja.

11.40

Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg
Czytelniczka

- W Chełmie zamieć na całego - podsyłam zdjęcia z Połanieckiej - pisze inna Czytelniczka.

11.30

Czytelniczka wysłała nam filmik z wjazdem na ul. Klonową w Świdniku. Widać, że drogi jeszcze nie są odśnieżone. - Z tego co wiem to już od 6 rano ludzie dzwonią na Straż Miejską, żeby pomogli z uruchomieniem samochodu - pisze.

11.16

Śnieżyce, korki, zasypane drogi. Atak zimy w regionie. Sprawdź raport o stanie dróg
Czytelniczka

W Kraśniku również zamiecie śnieżne.

11.10

- Ze względu na trudne warunki pogodowe od godz. 11.00 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Lublinie wstrzymuje przeprowadzanie części praktycznych egzaminów w zakresie kat. C+E i B+E. W związku z obecną sytuacją pogodową prosimy o śledzenie informacji o pracy WORD na stronie internetowej: www.word.lublin.pl oraz na fb ODTJ Lublin - informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Kancelarii Marszałka.

10.45

Co trzeci autobus opóźniony. Komunikacja miejska walczy z zimą

Duże opóźnienia w kursowanie autobusów i trolejbusów. To efekt ataku zimy w Lublinie.

- Obecnie komunikacja miejska dociera we wszystkie rejony miasta jak i poza jego granice. Niemniej z uwagi na trudne warunki drogowe oraz utrzymujące się intensywne opady śniegu około 30 procent pojazdów kursuje z opóźnieniami (dotyczy to zarówno linii autobusowych jak i trolejbusowych), które w skrajnych przypadkach wynoszą nawet kilkadziesiąt minut – informuje Monika Fisz z ZTM.

ZTM na razie nie odwołał żadnego połączenia. - Pamiętajmy, że sytuacja jest dynamiczna. W porannym szczycie, z uwagi na wzmożony ruch odnotowywaliśmy większy odsetek pojazdów kursujących z odchyleniami względem rozkładu – mówi Fisz. I dodaje: - Zachęcamy pasażerów do korzystania z Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, w celu lokalizacji aktualnego położenia autobusu czy trolejbusu realizującego dany kurs.

09.55

W całym regionie tworzą się korki i mieszkańcy mają problem, żeby dostać się do pracy lub szkoły. W ruch poszły łopaty, pługi.

W Lublinie prawdziwy Armagedon! Poniedziałkowa zamieć zaskoc...

08.30

Kraśnicka drogówka ręcznie steruje ruchem w miejscowości Olbięcin. Na drodze krajowej w numer 74 w tamtym miejscu panują trudne warunki do jazdy spowodowane obfitymi opadami śniegu i silnymi porywami wiatru, które nawiewają śnieg na drogę. Samochód ciężarowy próbując wjechać pod górę zablokował pas ruchu w kierunku Kraśnika. Policjanci zatrzymują jadące w tym kierunku samochody ciężarowe z powodu braku możliwości przejazdu, natomiast samochody osobowe puszczane są wahadłowo.

08.20

Z powodu intensywnych opadów śniegu i wiatru, którego prędkość może osiągać nawet 45km/h, warunki na drogach nie są najlepsze. Drogi wojewódzkie w Województwie Lubelskim są przejezdne. Na większości z nich występuje zajeżdżony śnieg lub błoto pośniegowe. Jedynie w okolicach Ryk, Stężycy, Puław, Garbowa, Opola Lubelskiego, Annopola i Zamościa na drogach występuje luźny śnieg oraz zaspy.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 46 solarek, 9 piaskarek oraz 8 pługów lemieszowych. Jak podaje IMGW opady śniegu oraz silny wiatr w Województwie Lubelskim będą występowały przez cały dzisiejszy dzień. Dlatego prosimy o zachowanie ostrożności oraz dostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drogach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie