Sobotnie sparingi drużyn z województwa lubelskiego

Karol Kurzępa
24 lipca kolejne mecze kontrolne przed nadchodzącym sezonem rozgrywali drugoligowcy oraz zespoły szykujące się do zmagań w IV grupie III ligi. W każdym z sobotnich spotkań padały bramki.

Derby Świdnika dla żółto-niebieskich. Avia pokonała na własnym boisku Świdniczankę, choć do przerwy to goście prowadzili. Jednak w drugiej połowie podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego zaprezentowali się z lepszej strony i zasłużenie wygrali.

Avia Świdnik - Świdniczanka 4:2 (1:2)
Bramki: Mykytyn 34, 60, Uliczny 46, Poleszak 57 – Szczerba 15, Milcz 45

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Mykytyn, Kursa, Drozd, Najda, Zdunek, Uliczny, Maluga, Kompanicki, Białek oraz Poleszak, Sprawka i trzech zawodników testowanych. Trener: Łukasz Mierzejewski

Świdniczanka: Dejko – Duda, Kursa, Żmuda, Sypeń, Kowalski, Stępień, Kotowicz, Plesz, Szczerba, Milcz oraz Kowalczyk, Mazurek, Starok, Pogorzałek, Martyna, Śliwa i dwóch zawodników testowanych. Trener: Paweł Pranagal

Porażkę w starciu trzecioligowych beniaminków odnotowała Tomasovia Tomaszów Lubelski. Ekipa prowadzona przez trenera Pawła Babiarza uległa u siebie rzeszowskiej Koronie. W szeregach miejscowych szwankowała skuteczność.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Korona Rzeszów 1:2 (0:1)
Bramki: D. Szuta 90 – Piątek 10 (z rzutu karnego), Kantor 62

Tomasovia: Bartoszyk – Wójtowicz, Zozulia, Chodziutko, Czarnecki, Chochliński, Orzechowski, Kycko, Smoła, D. Szuta. J. Szuta oraz Krawczyk, Pleskacz, M. Żurawski, A. Żurawski, Słotwiński, Skiba, Matterazzo, Dorosz. Trener: Paweł Babiarz

Kolejne sparingowe zwycięstwo odniosła Chełmianka Chełm, która pokonała u siebie ligowego rywala z Radzynia Podlaskiego. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył nowy nabytek chełmskiego klubu, Ezana Kashay. Napastnik mający erytrejski i amerykański paszport strzelał w poprzednim sezonie gole dla Victorii Żmudź.

Chełmianka Chełm – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 3:1 (2:1)
Bramki: Bednara 22, Kashay 39, Dziubiński 60 – Maj 16

Chełmianka: Ciołek – Wołos, zawodnik testowany, Kanarek, Wiatrak, Bednara, Bonin, Dziubiński, Grądz, testowany, Kashay oraz Długosz, Budzyński, Myśliwiecki, Wójcik. Trener: Tomasz Złomańczuk

Orlęta: (I połowa) Rosiak – Chaliadka, Chyła, Kamiński, zawodnik testowany, Koszel, Mnatsakanyan, Filipowicz, Rycaj, Kuźma, Maj. (II połowa) Ciołek – Rosiak, Siudaj, Bożym, Korolczuk, Tarnowski, Kołtunowicz i czterech graczy testowanych. Trener: Mikołaj Raczyński

Dwa sparingi w sobotę rozegrała puławska Wisła. W pierwszym spotkaniu beniaminek eWinner II ligi wygrał u siebie z występującym dwa szczeble niżej Powiślakiem Końskowola 3:0. Natomiast w drugim z meczów "Duma Powiśla" nieoczekiwanie przegrała 0:5 z warszawską Polonią.

Wisła Puławy - Powiślak Końskowola 3:0 (0:0)
Bramki: Czerny 56, Drozdowicz 69, 89

Wisła (skład wyjściowy): Owczarzak – zawodnik testowany I, Wiech, Pyska, Czelny, testowany II, Figura, Bartosiak, Drozdowicz, Kacprzycki, testowany III. Trener: Mariusz Pawlak

Powiślak: Zagórski - zawodnik testowany (58 Nowak), Łuczkowski, Przychodzień (65 Kabasa) - testowany II (58 Lisiewicz), Wrzesiński (60 Banaszek), Kośka (46 Kędra), testowany III (60 testowany IV) - Bernat (55 Kopczyński), Gil, Pryliński. Trener: Radosław Muszyński

Wisła Puławy - Polonia Warszawa 0:5 (0:3)
Bramki: Wełna 10, Piątek 35, Paczuk 45, Marcinho 52, 81

Wisła (skład wyjściowy): Kołotyło – Kuban, Pielach, Cyfert, Cheba, Skałecki, Daniel, Ednilson, Kondracki, Puton, Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Górnik Łęczna zremisował z Cracovią w pierwszym meczu po pow...

Motor Lublin po ostatnim sparingu przed startem sezonu. Lubl...