SOS Wioski Dziecięce już od 8 lat prowadzą projekt edukacyjny, gdzie doświadczone edukatorki poruszają z dziećmi ważne dla nich tematy. Dotychczas, specjaliści stowarzyszenia dotarli do ponad 126 tys. uczniów i uczennic polskich szkół, poruszając tematy takie jak empatia i tolerancja, przeciwdziałanie cyberprzemocy, samoakceptacja i komunikacja w różnorodności.
Dlaczego warsztaty są ważne?
- Dzieci zaczynają lepiej rozumieć swoje emocje, potrafią się relaksować i zatrzymać na chwili obecnej. Podczas warsztatów pokazujemy dzieciom jak zaopiekować się trudnymi emocjami czy natłokiem myśli. Wykonujemy proste ćwiczenia oddechowe i z uważnością przyglądamy się temu, co dzieje się w naszym ciele, umyśle i wokół nas, a co najważniejsze bez oceniania tego. – komentuje Katarzyna Kopczyńska-Kwiatek, koordynatorka projektu #JestemzSOS.
Jak dodaje Angelika Madejska, edukatorka projektu – Pamiętajmy, że czas dorastania jest dla nastolatków niezwykle intensywnym okresem życia, któremu towarzyszą różne emocje, w tym trudne. Uważność i samoświadomość pomagają dzieciom lepiej poznawać i rozumieć siebie samych, a to przekłada się na zdobywanie umiejętności budowania trwalszych relacji, tworzenie przestrzeni do marzeń czy planów związanych z dalszą edukacją i rozwojem. Niespokojna głowa i ciało utrudniają, a czasami wręcz uniemożliwiają osiągnięcie tego.
Jak zgłosić szkołę do projektu?
Lekcje prowadzone są stacjonarnie i online. Warsztaty trwają 45 minut i są przeznaczone dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Szkołę może zgłosić każda pełnoletnia osoba - dyrektor, nauczyciel, również rodzic, wystarczy wypełnić formularz. Udział jest bezpłatny.
- Dożynki wojewódzkie 2024. Rolnicy z lubelskiego świętowali. Zobacz zdjęcia
- Wielkie święto siatkówki. Hala Globus wypełniła się po brzegi. Zdjęcia i wideo!
- Poznaliśmy Osobowości Roku z woj. lubelskiego. "Efekty zrobią hałas". Zdjęcia i wideo
- Targi książki i mediów "VIVELO". Tłumy miłośników literatury wypełniły Targi Lublin
- Cóż za pyszności! Stoiska pełne przysmaków na Europejskim Festiwalu Smaku
- "Spotkania w kulturze Słowian" przyciągnęły miłośników wierzeń słowiańskich