Sparing derbowy dla Avii. Powrót ligi tuż za rogiem

W ostatnim spotkaniu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek trzecioligowych, Avia Świdnik pokonała w spotkaniu derbowym Świdniczankę 3:0. Wynik imponujący, ale gra bardziej, bo bramek w tym spotkaniu mogło paść jeszcze więcej.

Podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego do zmagań ligowych wrócą już w najbliższą niedzielę. Pierwszym rywalem będzie Wisła Sandomierz.

Sprawdzian przed starciem z Wisłą Sandomierz wypadł bardzo udanie. W meczu ze Świdniczanką Avia od początkowo dyktowała warunki, choć na gola przyszło czekać aż pół godziny. Na listę strzałem głową wpisał się doświadczony Wojciech Białek

W 37. minucie było już 2:0. Po bardzo ładnej akcji zespołowej, piłkę w siatce umieścił wypożyczony z Motoru Lublin, Dominik Kunca. Przy takim wyniku zespoły udały się do szatni.

W drugiej połowie oglądaliśmy kilka roszad w składzie Avii. Trzecioligowiec zdołał jednak jeszcze zdobyć kolejną bramkę. Po mocnym strzale w poprzeczkę futbolówkę z najbliższej odległości do bramki Świdniczanki posłał Adrian Popiołek.

Avia Świdnik – Świdniczanka Świdnik 3:0 (2:0)

Bramki: Białek 30, Kunca 37, Popiołek 77

Avia: Sobieszczyk – Drozd, Mykytyn, Kursa, Świech, Dobrzyński, Uliczny, Kunca, Zając, Poleszak, Białek oraz Góralski, Górka, Popiołek, Najda, Perdun, Kompanicki, Strug. Trener: Łukasz Mierzejewski

Świdniczanka: (I połowa): Kowalczyk – Plesz, Kopyciński, Pielach, Kursa, Sypeń, Szymala, Kucybała, Szczerba, Kotowicz, Cielebąk, (II połowa): Gosik, Kowalski, Stępień, Greniuk, Orzędowski, Sikora, Nawrocki, Milcz, Pacek. Trener: Łukasz Gieresz