Sparingowa porażka Górnika Łęczna z pierwszoligowcem z Rzeszowa

Górnik Łęczna
Wykorzystując przerwę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, piłkarze Górnika Łęczna zagrali towarzysko z Resovią Rzeszów. Zielono-czarni przegrali u siebie z pierwszoligowcem 0:4.

Ze względu na mecze reprezentacji Polski w ten weekend drużyny PKO Ekstraklasy odpoczywają od walki o ligowe punkty. Trener Górnika, Kamil Kiereś, chcąc zachować meczowy rytm i umożliwić grę w większym wymiarze czasowym zawodnikom z ławki, zorganizował mecz kontrolny z Resovią.

Szkoleniowiec w wyjściowej jedenastce postawił przede wszystkim na zmienników. Szansę gry od pierwszej minuty dostali m.in. Jonathan De Amo Perez, Ruben Lobato, Michał Mak, czy Przemysław Banaszak.

W jedenastce gości znalazła się większa grupa podstawowych piłkarzy, a jednym z nich był Bartłomiej Eizenchart, który już w 7. minucie otworzy wynik potyczki. W pierwszej połowie goście oddali jeszcze kilka groźnych strzałów, ale za każdym razem skutecznie interweniował Adrian Kostrzewski.

Z kolei Górnik długo rozgrywał piłkę, ale sytuacje podbramkowe nie przyniosły zmiany rezultatu. W przerwie Kamil Kiereś dokonał kilku zmian, między innymi w bramce stanął Tomasz Woźniak. 20-latek już cztery minuty po wznowieniu gry wyciągał piłkę z siatki po strzale głową Dawida Kubowicza.

Łęcznianie nie potrafili przebić się przez dobrze przesuwającą się defensywę Resovii. Strzały gospodarzy najczęściej były blokowane przez obrońców. Skuteczniejsi w tym elemencie byli goście z Rzeszowa. Po uderzeniu Bartosza Kwietnia, podwyższyli prowadzenie w 69. minucie.

Kilka minut później Resovia raz jeszcze trafiła do bramki Górnika. Gospodarze szukali strzałów z dystansu, ale ich próby były niecelne i nie zdołali odpowiedzieć chociaż jednym trafieniem.

Za tydzień, w sobotę 2 kwietnia, do Łęcznej przyjedzie lider PKO Ekstraklasy, Pogoń Szczecin.

Górnik Łęczna – Resovia Rzeszów 0:4 (0:1)

Bramki: Eizenchart 7, Kubowicz 49, Kwiecień 69, Adamski 75

Górnik: Kostrzewski - Perez, Rymaniak, Gerson (41 Leandro), Goliński, Gol, Serrano, Lobato, Mak, Lokilo, Banaszak; II połowa: Woźniak - Perez, Midzierski, Leandro, Krykun, Drewniak, Szramowski, Dziwniel, Mak (70 Król), Kalinkowski, Banaszak (70 Tkacz). Trener: Kamil Kiereś

Resovia: Łakota - Jaroch, Komor, Kubowicz, Adamski, Wasiluk, Solijic, Eizenchart, Pietraszkiewicz, Mróz, Wojciechowski; II połowa: Łakota, Jaroch, Komor (60 Chuchro), Kubowicz, Adamski, Krasa, Wasiluk, Eizenchart (60 Struzik), Antonik, Hilbrycht, Wróbel. Trener: Dawid Kroczek