Spójnia Stargard wygrała w hali Globus z Treflem Sopot i uzupełniła obsadę finału Suzuki Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Koszykarze PGE Spójni Stargard zostali drugim finalistą rozgrywanego w lubelskiej hali Globus turnieju Suzuki Pucharu Polski. W półfinale pokonali Trefla Sopot 84:73 i w niedzielę o godz. 17 zagrają o trofeum z Zastalem Zielona Góra.

Obie drużyny w ćwierćfinale wyeliminowały wyżej notowane zespoły. Trefl pokonał Legię Warszawa, a Spójnia Śląsk Wrocław. Obie w tych meczach rzuciły po 92 punkty. Ich bezpośrednie starcie lepiej rozpoczęli koszykarze z Sopotu, którzy po kilku minutach gry zanotowali serię 9-0 i w połowie kwarty wyszli na prowadzenie 14:9.

Druga część przez większość czasu była wyrównana, ale im bliżej było końca kwarty, tym coraz wyraźniejszą przewagę uzyskiwała Spójnia. Skuteczna gra w ataku zaowocowała prowadzeniem do przerwy 42:38.

Martins Laksa z Pszczółki Startu Lublin wygrał konkurs rzutó...

W drugiej połowie trwała wymiana ciosów i w 26. minucie Trefl, po dwóch akcjach Nuni Omota, odzyskał prowadzenie (51:50). O jeden punkt sopocianie byli lepsi także na koniec trzeciej kwarty. Wszystko miało więc rozstrzygnąć się w finałowych 10 minutach. A ten fragment lepiej rozpoczęli gracze Spójni, którzy zdobyli siedem punktów z rzędu.

- Jak wygrywaliśmy zbiórkę, to wygrywaliśmy mecz, ale dzisiaj to się nie udało. O początku nie potrafiliśmy złapać rytmu, a po przerwie straciliśmy jeszcze T.J. Hawsa, więc odpadł nam jeden rozgrywający. Za dużo punktów straciliśmy z pomalowanego – podsumował trener Trefla, Marcin Stefański.

Dzięki rzutom z dystansu Raymonda Cowelsa III, a w końcówce udanym akcjom Filipa Matczaka, ekipa ze Stargardu utrzymała przewagę i po końcowej syrenie cieszyła się z awansu do finału Suzuki Pucharu Polski.

- Gratulacje dla mojego zespołu za odniesienie bardzo ważnego zwycięstwa. Jesteśmy w finale i myślimy już o meczu z Zastalem. Ukłony dla zawodników za realizowanie taktyki przez 40 minut. Zapracowaliśmy na to zwycięstwo – przyznał trener Spójni, Marek Łukomski.

Trefl Sopot – PGE Spójnia Stargard 73:84 (22:19, 16:23, 21:16, 14:26)

Trefl: Ł. Kolenda 15, Gruszecki 12, Omot 9, Haws 8, Leończyk 8, Paliukenas 7, Olejniczak 7, Moten 7, M. Kolenda. Trener: Marcin Stefański

Spójnia: Cowells III 20, Threatt 17, Matczak 17, Steele 11, Gudul 9, Młynarski 5, Kostrzewski 4, Faust 1, Han. Trener: Marek Łukomski

Legendarny siatkarz, Tomasz Wójtowicz, zostanie honorowym ob...