Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spółki Grupy Azoty integrują się

Hanna Bednarzewska
Hanna Bednarzewska
W piątek w siedzibie Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA podpisano umowę o współpracy między spółkami z Grupy Azoty.

Chodzi o spółkę zależną Grupy Azoty - Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" w Grzybowie z Bałtycką Bazą Masową (spółką zależną Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy).

Bądź na bieżąco. Polub nas na Facebooku!

Spółki chcą wykorzystać swój potencjał i podwyższyć wartość. - Dotychczas siarka była przeładowywana w podmiocie zewnętrznym. Mając taką spółkę jak BBM możemy to robić wewnątrz- mówi Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

Współpraca spółek to kilkanaście milionów oszczędności, a także szansa na rozwój BBM i inwestycje związane z przeładunkiem. Współpraca umożliwi także Siarkopolowi, który sprzedaje siarkę na rynki światowe eksport na wyższym poziomie. - Dotychczas eksportowaliśmy siarkę wykorzystując różną infrastrukturę transportową. Teraz połowa wydobycia Siarkopolu będzie teraz przechodziła przez BBM w Gdańsku- mówi Karol Dytkowski prezes Siarkopolu. Marże i środki, które trafiłyby do innych podmiotów pozostaną w Grupie Azoty, a to pozwoli na rozwój spółek.

BBM niebawem rozpocznie inwestycje dotyczące przeładunku. Zakończą się pod koniec tego roku. Ich koszt jest szacowany na kilkanaście milionów złotych. - Musimy dostosować nasze terminale do tego żeby zapewnić bezpieczeństwo i spełnić wymogi ochrony środowiska - mówi Mirosław Turzyński, prezes zarządu BBM.

Rozwój współpracy między spółkami Grupy Azoty to także sposób na przeciwstawienie się konkurencji. – Współpraca spółek to naturalna integracja, którą zrealizowały inne duże firmy. Musimy nadrabiać stracony czas. Integracja to korzyść dla poszczególnych spółek i całej grupy. Nie sposób obecnie sprostać konkurencji działając w pojedynkę. Zamysłem zarządu grupy nie jest osłabianie roli poszczególnych zakładów, którą mają w społecznościach lokalnych. Nie zamierzamy prowadzić działań,

które by powodowały, że podatki nie zostawałyby w miejscu działania spółek. Nasze działania popierają partnerzy społeczni czyli związki zawodowe, z którymi rozmawialiśmy przed spotkaniem - mówi prezes Wardacki.

Działania w grupie popiera także obecny na spotkaniu Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. - Kopalnia Bogdanka także działa w Grupie Enea i strategia firmy jest oparta o działania w grupie na przyszłość. Podpisanie umowy między spółkami to przykład tego jak można lepiej działać pracując w grupie - mówi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski