Sport Pub Rapid halowym mistrzem Lublina (ZDJĘCIA)

Kamil Balcerek
Sport Pub Rapid wygrał rywalizację w XIX Mistrzostwach Lublina Drużyn Klubowych i Amatorskich organizowanych przez Ognisko TKKF Omega. Drugie miejsce przypadło Budmixowi, a trzecie zespołowi OZB Tatary.

Co ciekawe o rozstrzygnięciach na górze decydował ostatni weekend zmagań. Przed końcową kolejką klasyfikacja wyglądała następująco: 1. OZB Tatary, 2. Budmix, 3. Sport Pub Rapid, który miał jednak do rozegrania o jeden mecz więcej.

W sobotę w hali Politechniki Lubelskiej spotkały się zespołu Sport Pubu i Budmixu i stworzyły niezłe widowisko. Od samego początku zaatakował Sport Pub co dało efekt w postaci prowadzenia 2:0, po bramkach Macieja Wójtowicza i Rafała Kursy. Przy prowadzeniu 2:0 Sport Pub Rapid oddał jednak inicjatywę rywalom, którzy stworzyli kilka znakomitych okazji bramkowych. Na szczęście dobrze bronił Paweł Górski i do przerwy na tablicy wyników było 2:0.

Tuż po zmianie stron do ataków przystąpił zespół Budmixu który zdobył kontaktową bramkę autorstwa Jacka Wójcika, gdy wydawało się że Budmix opanował sytuacje na boisku Mateusz Chmielnicki precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie Sport Pub Rapid na 3:1. Po stracie bramki Budmix rzucił wszystkie siły do ataku co dało efekty, zaskakujące uderzenie Piotra Barana i było 3:2 po chwili w doskonałej sytuacji faulowany został Jacek Wójcik i sędziowie podyktowali rzut karny. Na bramkę zamienił go Rafał Bielak i na 3 minuty przed końcem było 3:3 (Budmix wówczas wycofał bramkarza). Gdy wydawało się że mecz zakończy się remisem i Sport Pub Rapid pożegna się z marzeniami o czwartym kolejnym Mistrzostwie Lublina w niegroźnej sytuacji faulował Przemysław Puszka, a rzut wolny doskonale wykonał Łukasz Gromba, dając swojej drużynie cenne zwycięstwo.

W niedzielę spotkały się natomiast zespoły Sport Pubu i Tatar. Stawką było mistrzostwo, a tej drugiej drużynie do sukcesu wystarczał remis. Obie drużyny zaczęły bardzo spokojnie, powoli badając siły. Na boisku przez pierwsze 5 minut w zasadzie niewiele ciekawego się działo, wówczas składną akcję Sport Pub Rapid na bramkę zamienił Radosław Chmielnicki. Od tego momentu na parkiecie trwała zażarta walka o każdy jego centymetr, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie do ataków przystąpił zespół OZB Tatary który nie miał już nic do stracenia, a Sport Pub Rapid wyprowadzał groźne kontrataki. Mimo wielu doskonałych sytuacji bramkowych wynik nie ulegał zmianie. Na 3 minuty przed zakończeniem meczu OZB Tatary wycofały bramkarza i trwało istne oblężenie bramki Pawła Górskiego, który spisywał się bez zarzutu. Mimo że pod bramką Sport Pub Rapid "kotłowało" się co chwila nikt nie potrafił pokonać doskonałego tego dnia Górskiego i w meczu decydującym o tytule Mistrza Lublina padł wynik 1:0. Dla Sport Pubu był to już czwarty tytuł wywalczony pod rząd. - Do pobicia rekordu Boscha, brakuje im już tylko jednego zwycięstwa - zaznacza Zbigniew Furman, organizator mistrzostw.

Oprócz nagród dla drużyn, były także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Konrad Nowak (Sport Pub Rapid/Wisła Puławy), najlepszym bramkarzem Sebastian Ciołek (OZB Tatary/Chełmianka), a klasyfikacje strzelców zdominował Piotr Baran (21 goli, Budmix).