Sport: Wygrane mecze lubelskich drużyn

Tomasz Biaduń
To była sobota, która wielu kibicom zapadnie na długo w pamięć. Na trzech lubelskich arenach odbyły się prawdziwe sportowe spektakle, zakończone happy endem dla drużyn ze stolicy województwa. Rodzynkiem był niestety jedynie Motor, który łatwo uległ 0:2 Stali Rzeszów...

Ten wielki dzień rozpoczęła doskonałym występem Lublinianka. Podopieczni trenera Zbigniewa Grzesiaka pokonali 4:3 lidera IV ligi, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski. Hat-tricka w tym spotkaniu zaliczył Grzegorz Góral, który swoje wszystkie trzy gole strzelił w pierwszej połowie. Mecz był niezwykle emocjonujący po tym, jak radzynianie odrobili po przerwie dwie bramki straty (przegrywali po 45 minutach 1:4). Ku wielkiej radości miejscowych, Orlętom nie udało się jednak ostatecznie wyrównać.

Dwie godziny po Lubliniance, na boisko wybiegli rugbyści Budowlanych Lublin. Tyle, że nie na Wieniawie, gdzie grają piłkarze, a na własnym boisku, przy ul. Krasińskiego. W obecności ponad 500 widzów, Budowlani pokonali 31:5 Juvenię Kraków. Wynik może nieco mylić, bo to nie było łatwe spotkanie dla lublinian. Aż 14 oczek gospodarze zdobyli w ciągu ostatnich... pięciu minut. Dzięki czterem przyłożeniom, lublinianie, oprócz czterech punktów za wygraną, dołożyli jedno oczko bonusowe. Dodatkowym powodem do radości i optymizmu jest powrót do składu kontuzjowanych wcześniej Wojciecha Piotrowicza oraz Rafała Janeczki.

Sobotę udanie zakończyli koszykarze Olimpu-Start, którzy na parkiet wybiegli dopiero o godz. 19. Na inaugurację ligi zawodnicy Dominika Derwisza pokonali 75:74 Victorię Górnik Wałbrzych. Co ciekawe, nasi koszykarze przegrywali niemal przez cały mecz, w pewnym momencie nawet piętnastoma oczkami (49:64). Taką stratę udało im się jednak odrobić, a bohaterem spotkania był Adam Myśliwiec, który... miał nawet w tym meczu nie grać (kontuzja kostki). 20-latek w decydujących momentach trafił dwie trójki (na 72:71 i 75:74 na cztery sekundy przed końcem).

Ten piękny dzień popsuli nieco piłkarze Motoru, a ich postawę w starciu ze wspomnianą Stalą najlepiej odda... brak komentarza.