MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sportowcy coraz wyżej

SYP
POWIAT OLKUSKI. Jak co roku, Polska Federacja Sportu Młodzieżowego ogłosiła końcowe wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2010 rok.

Pod uwagę brano tylko sukcesy w dyscyplinach olimpijskich przeliczane potem na punkty. Liczyły się medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych oraz podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Na 353 sklasyfikowane powiaty w Polsce, powiat oświęcimski zajął wysokie 28 miejsce (przed rokiem 36), a sportowcy z tego powiatu zdobyli łącznie 706 pkt. Na 152 miejscu w Polsce (w ub. roku na 119) jest powiat chrzanowski (147 pkt.), potem na 171 miejscu (w ub. roku na 188) powiat olkuski, którego sportowcy zdobyli łącznie 127 pkt. Na 262 miejscu w Polsce uplasował się powiat wadowicki (rok temu na 243), a na 271 miejscu powiat suski (w ub. roku na 256 miejscu).

Spośród stolic powiatów, tak, jak co roku najlepszy okazał się Oświęcim. Sportowcy z tego miasta wywalczyli w mijającym roku prawie 583 pkt. (rok temu 455), co dało miastu wysokie 33 miejsce w Polsce (przed rokiem 48). Na 191 miejscu w Polsce znalazł się Olkusz (94 pkt.), który rok temu był na 199 miejscu. Na 194 miejscu jest Chrzanów (90 pkt.), który przed rokiem był na 192 miejscu. Wadowice z dorobkiem 37 pkt. uplasowały się na 333 miejscu w Polsce (przed rokiem na 299), a Sucha Beskidzka zajęła 452 miejsce w Polsce (16 pkt.). Rok temu była na 339 miejscu.

W klasyfikacji uwzględniono 2421 klubów sportowych z 756 miast i gmin z całej Polski.

Spośród klubów sportowych d ziałających w powiecie olkuskim najwyżej, bo na 692 miejscu w Polsce uplasował się LKS Kłos Olkusz, którego zawodnicy zdobyli 31 pkt. Na 819 miejscu jest Uczniowski Klub Sportowy Judo Wolbrom z dorobkiem 31 pkt. To znacznie lepiej, niż przed rokiem, kiedy wolbromscy judocy uzbierali 13 pkt., co dało im 1415 miejsce w Polsce.

847 miejsce w Polsce zajął Integracyjny Klub Sportowy Olkusz, którego zawodnicy zdobyli 29 pkt. Tu także jest poprawa. Przed rokiem, sportowcy IKS Olkusz zdobyli 14 pkt., co dało im 1352 miejsce w Polsce. Na 1233 miejscu jest Międzyparafialny Klub Sportowy "Nadzieja" z Olkusza. W mijającym roku olkuscy akrobaci zdobyli 15 pkt. Rok temu zaledwie 7 pkt., co dało im 1789 miejsce w Polsce.

Kolejne 1367 miejsce zdobył Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Ilkus", którego zawodnicy zdobyli 12 pkt. (rok temu, z 5 pkt. uplasowali się na 1964 miejscu w Polsce). Na 2228 miejscu uplasował się UKS Kusy Bukowno (2 pkt.).