Srebro i brąz trójskoczkiń AZS AWF Biała Podlaska podczas halowych MP seniorów w Spale

Dwa medale wywalczyły zawodniczki AZS AWF Biała Podlaska podczas drugiego dnia halowych mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce, które w dniach 25-26 lutego rozgrywane są w spalskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

Wicemistrzynią Polski seniorek w trójskoku została Anna Zych (13,53 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła jej koleżanka klubowa - Martyna Bielawska (13,48 m). Złoto wywalczyła główna faworytka do wygranej - Anna Jagaciak z Juvenii Puszczykowo (13,58 m).

Na siódmej pozycji zakończyła zmagania Aleksandra Fila-Bobrzyk ze Startu Lublin, która powróciła ponownie na skocznię po urodzeniu drugiego dziecka. Lublinianka uzyskała w pierwszej serii skoków rezultat 12,53 m, jednak po trzeciej kolejce musiała wycofać się z konkursu, z powodu kontuzji.

W konkursie trójskoku mężczyzn tuż za podium sklasyfikowany został Maksym Sypniewski (AZS AWF Biała Podlaska), osiągając wynik 15,58 m. Wygrał Adrian Świderski ze Śląska Wrocław (16,17 m), przed Jakubem Daroszewskim z BKS Bydgoszcz (15,94 m) i Karolem Kondraciukiem z AZS AWF Kraków (15,85 m).

Na piątym miejscu w chodzie sportowym na dystansie 3000 m pań, zakończyła zmagania Monika Nawrocka z Agrosu Zamość (14.28,92). Złoto przypadło Paulinie Buziak z OTG Sokół Mielec (12.38,84).

W niedzielę o godz. 15.35 rozpocznie się konkurs skoku wzwyż kobiet, w którym wystartuje m.in. Karolina Gronau (Start Lublin), faworytka do złotego medalu.