MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Średniowieczny korowód i miecze - XX Targ Solny w Kołobrzegu

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
25 maja w Kołobrzegu będzie jubileuszowy XX Targ Solny, który co ro ku przypomina mieszkańcom o historii i tradycjach tego miasta
25 maja w Kołobrzegu będzie jubileuszowy XX Targ Solny, który co ro ku przypomina mieszkańcom o historii i tradycjach tego miasta Andrzej Szkocki
Przybycie św. Ottona do Kołobrzegu to ważne wydarzenie, które się odbywa w ramach obchodów 900-lecia Chrystianizacji Pomorza.

25 maja w Kołobrzegu będzie jubileuszowy XX Targ Solny, który co ro ku przypomina mieszkańcom o historii i tradycjach tego miasta. Do miasta przybędą rekonstruktorzy, którzy zaprezentują średniowieczne rzemiosło oraz stroje i broń.

- Misja chrystianizacyjna św. Ottona z Bambergu z 1124 roku miała dalekosiężne skutki dla Pomorza Zachodniego wprowadzają region w obręb kultury zachodniej - mówi Anna Bańkowska, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego.

Obok uroczystego przemarszu ulicami Kołobrzegu spod ratusza do latarni morskiej, festynów i koncertów, obchodom towarzyszy Historyczny Targ Solny organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Jego celem jest przybliżenie średniowiecznej historii miasta, a konkretnie życia w tamtym okresie. Będzie można zobaczyć prezentacje historyczne i pokazy walk, gry, zabawy zręcznościowe czy lokalne przysmaki do spróbowania.

Muzeum Narodowe w Szczecinie z okazji 900-leciu chrztu Pomorza i misji św. Ottona przygotowuje specjalną wystawę, na której znajdą się m.in. kopia Tarczy ze Szczecina, posąg Trygława oraz miecz i włócznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

POLITYCY jako dzieci

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński