Środa z Ligą Mistrzów: Ajax rozbity w drobny mak, popisy Borussii M’Gladbach

jac
Borussia Moenchegladbach pewnym krokiem awansowała do Ligi Mistrzów
Borussia Moenchegladbach pewnym krokiem awansowała do Ligi Mistrzów Manuel Lopez
Znamy już wszystkich uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2016/17. Zgodnie z planem do elitarnego grona w środę dołączył Manchester City. Drugi raz z rzędu znajdzie się w nim również Borussia Moenchegladbach. Niespodzianka? Obecność FK Rostów i zarazem odpadnięcie Ajaksu Amsterdam. Holenderski klub w nagrodę pocieszenia powalczy w Lidze Europy.

Manchester City oszczędził jeszcze jeden dzień wstydu Steaua Bukareszt. W rewanżu, który był formalnością wobec wygranej 5:0 w pierwszym meczu, Pep Guardiola nie wystawił najmocniejszego składu. Na ławce zostawił choćby Sergio Aguero. A na tych co puścił do boju najwyraźniej nie nałożył dodatkowej presji wyniku. Dlatego skończyło się na bramce Fabiana Delpha. Sędziował Polak - Paweł Gil z Lublina.

Żadnej litości nie miała za to Borussia Moenchegladbach. Chociaż awans zapewniła sobie w pierwszym meczu, tak jak Manchester City, to u siebie jeszcze go przypieczętowała mocnym stemplem. Trzy gole do przerwy, trzy po przerwie. Po hat-tricku strzelili Hazard i Raffael. Young Boys Berno żegna się z rozgrywkami jedynie efektownym rabowiskiem swoich fanów. Ale i tak nie przebiło ono kartoniady Borussii:

Niebywałą wręcz wpadkę zaliczył Ajax Amsterdam. Już tydzień temu u siebie był bliski potknięcia. Ledwie zremisował z FK Rostów 1:1. A w rewanżu? Całkowity blamaż. 1:4! Arkadiusz Milik we właściwym momencie zmienił barwy klubowe. Razem z Napoli zagra w Lidze Mistrzów.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów zagra jeszcze FC Kopenhaga. Mistrz Danii w pierwszym meczu wygrał z APOEL-em Nikozja 1:0. W rewanżu stracił jednak gola. Wydawało się, że będzie potrzebna dogrywka. Na trzy minuty przed regulaminowym czasem gry na 1:1 strzelił Santander.

Dodatkowe 30 minut potrzebne było za to w rywalizacji austriacko-chorwackiej. I pierwszy mecz, i drugi po 90 minutach nie wskazał zwycięzcy: było po 1:1. W dodatkowym czasie to Dinamo Zagrzeb wcisnęło jednego gola więcej. A więc Red Bull Salzburg znowu poza Ligą Mistrzów. Oto trafienie, które o tym zadecydowało:

SYMULACJA: Wylosuj grupowych rywali dla Legii!

Rewanżowe mecze IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

APOEL Nikozja – FC Kopenhaga 1:1 (0:0)
Bramki: Soteriou 69’ – Santander 87’

FK Rostów – Ajax Amsterdam 4:1 (1:0)
Bramki: Azmoun 34, Erokhin 52’, Noboa 60’ – Klaassen 83’ (k.)
Czerwona kartka: Kudryashov (83 minuta)

Manchester City – Steaua Bukareszt 1:0 (0:0)
Bramka: Delph 56’

Borussia Moenchegladbach – Young Boys Berno 6:1 (3:0)
Bramki: Hazard 9’, 64’, 84’, Raffael 33’, 40’, 77’ – Ravet 79’

Red Bull Salzburg – Dinamo Zagrzeb 1:2 (1:0) DOGRYWKA
Bramki: Lazaro 22’ – Fernandes 86’, Soudani 95'

Przeczytaj także: Koszyki przed losowaniem grup Ligi Mistrzów

Wszystkie podejścia polskich drużyn do Ligi Mistrzów

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Środa z Ligą Mistrzów: Ajax rozbity w drobny mak, popisy Borussii M’Gladbach - Gol24