Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 1:2. Gole rezerwowych dały cenne zwycięstwo

KK
Drugie z rzędu zwycięstwo padło łupem piłkarzy Górnika Łęczna w rozgrywkach II ligi. W siódmej kolejce sezonu 2019/20 podopieczni trenera Kamila Kieresia wygrali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Podczas rywalizacji rozgrywanej na stadionie w Boguchwale, łęcznianie pokazali charakter jako drużyna. "Górnicy" odwrócili losy spotkania, w którym do przerwy przegrywali 0:1 po bramce Michała Fidziukiewicza.

Trzy punkty zapewniły zielono-czarnym gole rezerwowych. Na listę strzelców w drugiej połowie wpisywali się bowiem zawodnicy, którzy nie pojawili się w wyjściowym składzie. Pierwszym z nich był Dawid Dzięgielewski. 26-latek nie przebywał na placu gry nawet pełnych dziesięciu minut, a już doprowadził do wyrównania.

Drugiego gola zdobył także wprowadzony z ławki Krystian Wójcik. Wynik konfrontacji ustalił zaś Przemysław Banszak, który zmienił Pawła Wojciechowskiego w trakcie ostatniego kwadransa gry. Co ciekawe, każda z bramek dla przyjezdnych padła po udanym kontrataku.

Zwycięstwo ze "Stalówką" było dla łęcznian trzecim triumfem w aktualnej drugoligowej kampanii. 7 września "Górnicy" będą chcieli potwierdzić zwyżkę formy w domowym starciu z będącą w czołówce tabeli Resovią.

Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 1:3 (1:0)
Bramki: Fidziukiewicz 39 – Dzięgielewski 63, Wójcik 70, Banaszak 83

Stal: Kalinowski – Waszkiewicz, Mroziński, Śpiewak, Sobotka, Michalik (71 Mistrzyk), Jopek (74 Ciepiela), Pietras (67 Stelmach), Dadok, Płonka, Fidziukiewicz (66 Zjawiński). Trener: Szymon Szydełko

Górnik: Rojek - Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro, Goliński, Korczakowski (84 Lewandowski), Tymosiak (58 Wójcik), Stromecki, Stasiak (54. Dzięgielewski), Wojciechowski (76 Banaszak). Trener: Kamil Kiereś

Żółte kartki: Sobotka, Jopek, Mroziński – Tymosiak, Banaszak

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)