Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 1:3. Hat-trick Pisarczuka

KK
Robert Pisarczuk (na zdjęciu) broni barw Górnika od lipca 2017 roku
Robert Pisarczuk (na zdjęciu) broni barw Górnika od lipca 2017 roku fot. Łukasz Kaczanowski
Już za trzy tygodnie piłkarze drugoligowego Górnika Łęczna powrócą do rywalizacji o punkty. W jednym z ostatnich sparingów w ramach okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, podopieczni trenera Franciszka Smudy pokonali na wyjeździe Stal Stalowa Wola 3:1.

Wszystkie gole dla zielono-czarnych zdobył w tym spotkaniu Robert Pisarczuk. Na skompletowanie hat-tricka 25-letni zawodnik potrzebował zaledwie dwunastu minut meczu. Jak się okazało, tylko w pierwszym kwadransie rywalizacji piłka wpadała do siatki. W kolejnych fragmentach zawodów na boisku dominowała walka i nie wydarzyło się nic godnego odnotowania.

W składzie Górnika wystąpiło kilku graczy testowanych, a także zawodnicy, którzy podpisali z klubem kontrakty w tym tygodniu. W obronie zagrał 20-letni obrońca wypożyczony do końca roku z Jagiellonii Białystok, Marcin Pigiel, a w pomocy zaprezentował się o rok młodszy pomocnik Kacper Jodłowski. W najbliższym czasie należy spodziewać się następnych transferów do ekipy z Grodu Dzika. Sztab szkoleniowy i działacze nadal rozglądają się za bramkarzem, środkowym obrońcą oraz napastnikiem.

Starcie w Stalowej Woli było dla łęcznian siódmą grą kontrolną obecnej zimy. "Górnicy" zanotowali do tej pory cztery zwycięstwa, dwa remisy i porażkę. Kolejny sparing czeka drużynę trenera Smudy już 13 lutego, a rywalem zielono-czarnych będzie trzecioligowa Wisła Puławy.

Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 1:3 (1:3)
Bramki: Trąbka 5 – Pisarczuk 3, 9, 12

Górnik: (I połowa): Rojek - Pigiel, testowany, testowany, Kukułowicz, Tymosiak, Łuszkiewicz, testowany, Pisarczuk, Sasin, Stasiak (30 Wójcik). (II połowa): testowany - Pajnowski, Midzierski, Rogala, testowany, Łuszkiewicz (60 Dzięgielewski), Jodłowski, testowany, Pisarczuk (65 Cielebąk), Sasin, Wójcik. Trener: Franciszek Smuda

Materiał oryginalny: Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 1:3. Hat-trick Pisarczuka - Kurier Lubelski