Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stancje najdroższe na LSM i Wieniawie

MSZ
Blok na Czechowie, tu największy jest wzrost cen
Blok na Czechowie, tu największy jest wzrost cen archiwum
Ceny wynajmu stancji wzrosły o 3-5 proc. Najwięcej zapłacą żacy, którzy wynajmą mieszkanie na LSM i Wieniawie.

Im bliżej rozpoczęcia roku akademickiego, tym będzie trudniej o wynajem. Przekonała się o tym Aleksandra Zadrąg, która po kilku tygodniach poszukiwań znalazła stancję na Czubach.

- Cieszę się, że wreszcie znalazłam pokój, bo im bliżej października tym ofert jest mniej, a ceny rosną - mówi Aleksandra Zadrąg, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego.

Studentce nie dziwi się Michał Kazirodek z agencji nieruchomości Posesja. - Czuby ze względu na dobre połączenia komunikacyjne z miasteczkiem akademickim jest jedną z najpopularniejszych dzielnic wybieranych przez mniej zamożnych żaków, którzy nie chcą mieszkać w akademikach - twierdzi Michał Kazirodek. Na topie są jednak inne rejony miasta. - Żacy zawsze najchętniej szukają mieszkań na LSM i Wieniawie, bo mieszkania znajdują się w bliskiej odległości od największych lubelskich uczelni państwowych. Powodzeniem cieszy się też śródmieście, bo daje bliski dostęp do rozrywki. Najtańsze są cieszące się złą sławą Tatary - tłumaczy Kazirodek.

Specjalista przyznaje, że koszty wynajmu stancji w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły o ok. 3-5 proc. W ostatnich latach największy wzrost cen dotyczy Czechowa. Chodzi o część dzielnicy w okolicach Uniwersytetu Medycznego. Wszystko za sprawą zagranicznych studentów, którzy kształcą się na medycznej uczelni.

- Jest tam drożej, ponieważ chce tam mieszkać dużo zagranicznych studentów. W Lublinie jest ich co raz więcej. A są to najemcy z dość grubym portfelem, którzy oczekują wysokiego standardu i niewielkiej odległości od uczelni. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że jest tam ograniczony zasób mieszkań, który choć powiększa się nie zaspokaja w całości popytu żaków. Zatem właściciele lokali mogą podnosić cenę, a i tak te mieszkania znajdą nabywców - wyjaśnia ekspert.

Czym kierują się studenci wybierając mieszkanie? - Głównym wyznacznikiem jest cena. Ważnym aspektem jest też lokalizacja. Co raz więcej osób chce też sprawdza stosunek jakości do ceny. Żakom nie wystarcza już stare łóżko po babci. Chcą żyć w dobrze wyposażonych mieszkaniach - uważa Kazirodek.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski