– Możemy teraz trenować na bardzo dużej powierzchni, gdyż nasz nowy obiekt ma 850 metrów kwadratowych, z czego około 600 m będzie stanowiła sala ćwiczeń dostosowana do sportów walki. Mamy spore grupy treningowe, które ćwiczą pod okiem pięciu szkoleniowców – mówi Władysław Maciejewski, trener Starej Szkoły Boksu, wychowawca całej plejady znakomitych pięściarzy i pięściarek. – Cały czas trwają jeszcze prace wykończeniowe, można powiedzieć taka kosmetyka i myślę, że potrwa to jeszcze około dwóch tygodni. Mamy dużo fajnych pomieszczeń, kończymy remont łazienek oraz natrysków, których ma być też sporo. Niebawem staną także tam ringi bokserskie. Trenujemy na razie w nowym obiekcie po dwa razy dziennie, w poniedziałki, środy i piątki. Naprawdę fajnie to wszystko wygląda – dodaje.
Oprócz Władysława Maciejewskiego kadrę trenerską Starej Szkoły Boksu tworzą: Karolina Michalczuk, Mateusz Gątnicki, Tomasz Falczyński oraz Mateusz Pyła. Karolina, która jest wychowanką trenera Maciejewskiego to najlepsza polska pięściarka w historii. Mistrzyni świata, multimedalistka imprez kontynentalnych, 13-krotna mistrzyni Polski oraz olimpijka z Londynu. Aktualnie, razem z Maciejewskim pełnią funkcję duetu trenerskiego kadry kobiet w boksie. Biało-czerwone mają realne szanse na zdobycie kilku kwalifikacji olimpijskich i wystąpienie na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Szanse na zaprezentowanie się w stolicy Japonii ma również dwóch pięściarzy Starej Szkoły Boksu - Michał Soczyński, aktualny wicemistrz Polski seniorów i młodzieżowy mistrz Polski oraz Adam Kulik, który na swoim koncie ma także medale krajowych czempionatów. Obaj uczestniczą w projekcie Suzuki Top Team oraz regularnie przebywają na zgrupowaniach kadry seniorów.
– Michał już trenuje po poważnym urazie i niedługo będzie miał wyjmowane druty z kontuzjowanej ręki. Z kolei Adam wybiera się już na pierwsze zgrupowanie kadry, które 12 czerwca rozpocznie się w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. My natomiast razem z Karoliną jedziemy cztery dni później na obóz kobiecej reprezentacji do Zakopanego. 24 czerwca planowany jest mecz, na którym najprawdopodobniej odbędzie się po pięć starć kobiet i mężczyzn. Wydarzenie to ma transmitować telewizja – wyjawia Maciejewski.
Co prawda nie ma jeszcze dokładnie sprecyzowanych terminów i szczegółowych planów dalszego toku przygotowań do kwalifikacji olimpijskich pięściarek, jednak Michalczuk i Maciejewski cały czas utrzymują kontakt ze swoimi podopiecznymi z kadry, a z niektórymi nawet pracują bezpośrednio w ostatnim czasie. Nie wiadomo też jeszcze, kiedy europejski turniej kwalifikacyjny będzie dokończony.
– Do mojej rodzinnej miejscowości Piaski w połowie maja przyjechały Karolina Koszewska z dziećmi, Elżbieta Wójcik, Agata Kaczmarska oraz Aleksandra Smuklerz i dzięki temu miały możliwość odbywania indywidualnych treningów ze mną, bądź trenerem Władysławem Maciejewskim, który cały czas mnie bardzo wspiera. Fizycznie dziewczyny są w dobrej dyspozycji i widać, że w tym ostatnim okresie nie próżnowały, mając świadomość ciągłej pracy nad sobą – kończy Karolina Michalczuk.
ZOBACZ TAKŻE
Stara Szkoła Boksu Lublin, czyli nowy klub pięściarski w mieście
Gigantyczne kary dla sieci fitness