Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg: Wreszcie mogą odetchnąć z ulgą

DH
Nie bez problemów, ale nareszcie zwyciężyli! Koszykarze Startu Lublin w niedzielny wieczór odprawili z kwitkiem Siarkę Tarnobrzeg i zwyciężyli 70:59.

Aż czternaście spotkań musieli czekać kibice Startu na wygraną swoich ulubieńców. Dobrą prognozą był niezły występ w środowym meczu z Rosą Radom. Teraz nie było już przykrej końcówki, a wygrana przyszła dosyć gładko.

Lublinianie wygraną zapewnili sobie właściwie już w pierwszej połowie. Dwie początkowe kwarty to zdecydowana przewaga czerwono-czarnych, przekuta w 27 punktowe prowadzenie.

Po przerwie Start zwolnił obroty, a do głosu doszli goście. Lublinianie ucięli sobie drzemkę w obronie, a Siarka w trzeciej kwarcie zmniejszyła straty dzięki dwunastopunktowej serii.Tarnobrzerzanie wiele zawdzięczają Kacprowi Młynarskiemu, który nękał Start rzutami zza obwodu i stanowił w niedzielę właściwie jedyne zagrożenie dla gospodarzy.

- Jesteśmy zadowoleni i mamy nadzieję, że uda nam się podtrzymać formę - mówił Alan Czujkowski. Nie będzie łatwo, bo teraz czerwono-czarnych czeka mecz z mistrzem kraju Stelmetem Zielona Góra, z którym... wygrali swój poprzedni mecz w lidze.

Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg70:59 (23:10, 24:10, 9:18, 14:21(
Punkty dla Startu: Kellogg 19, Grzeliński 15, Małecki 10, Czujkowski 7, Kowalski6, JEftić 5, Trojan 4, Salamonik 2, Popović 2. Trener: Michał Sikora
Punkty dla Siarki: Młynarski 20, Robbins 14, Patoka 9, Wall 6, Zalewski 5, Udofia 5. Trener: Zbigniew Pyszniak