Start Lublin zajął trzecie miejsce w turnieju w Radomiu

archwium
Start Lublin zajął trzecie miejsce w II Memoriale Karola Gutkowskiego w Radomiu. W sobotnim meczu podopieczni trenera Davida Dedka wygrali z gospodarzami, Hydrotruk 75:68.

W piątkowym meczu z Astorią Bydgoszcz (przegranym 65:93) kontuzji stawku skokowego doznał Mateusz Dziemba i kapitana Startu zabrakło w sobotnim spotkaniu. Trener David Dedek miał zatem do dyspozycji tylko dziewięciu zawodników, w tym dwóch młodych graczy – Bartłomieja Pelczara i Tymoteusza Pszczołę.

Ponownie najlepszym strzelcem „czerwono-czarnych” był Martins Laksa. Łotysz rozpoczął zawody od siedmiu punktów w pierwszej kwarcie. Lublinianie przegrali jednak tę część meczu 15:22.

W drugiej części skuteczną grą popisał się z kolei Damian Jeszke, który w drugich 10 minutach zdobył sześć punktów i do przerwy miał ich na koncie już 11. Start tę kwartę wygrał 21:11 i po pierwszej połowie prowadził już 36:33.

Trzecia kwarta to z kolei 8 punktów Armani Moore’a. Swoje dorzucił również Kacper Borowski i przed decydującą częścią Start miał dziewięć punktów przewagi. W ostatnich 10 minutach wprawdzie lepsi byli gospodarze, ale nie na tyle, żeby odrobić straty. Martis Laksa w tej części zdobył 10 punktów i spotkanie zakończył z dorobkiem 21 oczek.

Mecze podczas turnieju w Radomiu były pierwszymi sprawdzianami dla koszykarzy Startu w okresie przygotowawczym. W finale II Memoriału Karola Gutkowskiego Astoria Bydgoszcz pokonała Legię Warszawa 96:90.

Hydrotruck Radom – Start Lublin 68:75 (22:15, 11:21, 16:22, 19:17)
HydroTruck: Neal 18, Piechowicz 10, Zegzuła 11, Lewandowski 7, Wall 5, Prahl 4, Zalewski 4, Kurpisz 4, Griffin 3, Ostojić 2
Start: Laksa 21, Jeszke 17, Moore 14, Dorsey-Walker 9, Borowski 7, Pelczar 3, Szymański 2, Gospodarek 2, Pszczoła. Trener: David Dedek

Lubelskie sponsoruje mecz koszykówki, w którym zagrają druży...